سه همایش بزرگ پیاده روی در استان زنجان برگزار می شود

زنجان - ایرنا - مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: امسال سه همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در شهرستانهای استان زنجان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، علی خلیلی روز سه شنبه در جلسه شورای ورزش شهرستان خرمدره به منظور هماهنگی همایش پیاده روی خانوادگی در این شهر، افزود: امسال همایش های بزرگ پیاده روی خانوادگی در شهر خرمدره 8 تیر، قیدار 26 مرداد و زنجان 27 مهر امسال برگزار خواهدشد.
وی با توجه به حضور گسترده مردم در راهپیمایی های خانوادگی، خاطرنشان کرد: از دستگاه های مختلف شهرستان ها انتظار می ‌رود در برگزاری این مراسم ها نهایت همکاری را داشته باشند چراکه بهترین جایی که می توانند به مردم حوزه فعالیت خود خدمت ارائه کنند همین تجمعات است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان یادآور شد: این اداره به عنوان متولی ورزش باید به ادامه فعالیت 340 هیئت ورزشی استان و توسعه ورزش آنها کمک کند از این رو در تامین برخی از امکانات لازم برای برگزاری همایش های پیاده روی نیاز به کمک سایر نهادها و دستگاه ها داریم.
وی با اشاره به اینکه معرفی شهرستان خرمدره از اهداف برگزاری همایش پیاده روی است، بیان کرد: همچنین قصد داریم از طریق این برنامه ها خانواده ها را به ورزش عادت دهیم البته این همایش های باید در هفته های متعدد توسط هیئت های همگانی برگزار شود و به این منظور می توان با حداقل هزینه ها و کمک سایر اداره ها، ورزش را در بین خانواده ها نهادینه کرد.
خلیلی تاکید کرد: این همایش ها بهترین فرصت برای ایجاد شادابی و نشاط و رهایی از افکار زاید و دغدغه های روزمره است.
وی با اشاره به تامین 39 دوچرخه برای قرعه کشی در روز همایش، افزود: اداره ورزش و جوانان استان نیز علاوه بر کمک 100میلیون ریالی سایر هزینه های مورد نیاز همایش را تامین می کند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان ابراز کرد: به میزانی که در حوزه درمان اعتبار صرف شده اگر در حوزه ورزش سرمایه گذاری می شد، امروز با چنین هزینه هایی در حوزه درمان و دارو مواجه نبودیم.
وی تصریح کرد: امسال تمام سهم بودجه شهرستان ها برای اولین بار به طور کامل به حساب خودشان واریز شد که شامل مبالغ مناسبی بود.
فرماندار شهرستان خرمدره در این مراسم افزود: خدا را شاکریم که با توجه به کاهش اعتبارات ورزشی شهرستان به یک سوم نسبت به 10 سال گذشته، با این حال اقدامات خوبی را در شهرستان انجام داده ایم.
حجت محمدی تاکید کرد: تلاش داریم در روز 8 تیرماه همایشی ماندگار و تاثیر گذار با کمک همه مسئولان و همچنین سازمان های مردم نهاد شهرستان برگزار کنیم و مهمان نوازی مردم خرمدره را از شبکه های تلویزیونی به دید عموم برسانیم.
وی خاطرنشان کرد: یک دستگاه خودرو به عنوان جایزه ویژه این همایش فراهم خواهد شد.
7324/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال