حمایت از مظلوم، کلیدواژه راهپیمایی روز قدس زنجان

زنجان – ایرنا – روزه داران و نمازگزاران زنجانی همزمان با سراسر کشور در راهپیمایی روز قدس حضور یافتند تا ظلم ستیزی و انزجار خود از رژیم اشغالگر قدس را به نمایش بگذارند.

به گزارش ایرنا، زنجانی ها در راهپیمایی روز قدس با حضوری گسترده آمدند تا بار دیگر اعلام کنند که مردم فلسطین در مبارزه با ظلم و اشغال تنها نیستند و همواره مسلمانان به خصوص ایرانی ها پشتیبانان آنان هستند.
زنجانی ها با زبانی روزه در حالی که گرمای خرداد روز گرمی را برا آنان تدارک دیده بود، مسیر میدان قائم تا مصلاب خاتم الانبیای زنجان را طی کردند و همراه با فریاد های مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، مرگ بر آل سعود و مرگ بر منافق خشم و انزجار خود از اشغالگران قدس شریف را به نمایش گذاشتند.
همه اقشار جامعه حضور داشتند از امدادگران هلال احمر، ورزشکاران، جانبازان، روحانیون، دانشگاهیان، نظامیان، بانوان، کهنسالان و نوجوانان همه آمده بودند تا اعلام که به یک میزان در حمایت از فلسطین سهم دارند.
فرمانده انتظامی استان زنجان در همین زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: دشمنان نظام اسلامی زمانی که ببینند ملت ایران بیدار و حامی مظلومان است، به حتم از موضع خود عقب نشینی خواهد کرد.
سردار علی آزادی افزود: زمانی که مقاومت و پایداری داشته باشیم می توانیم بر دشمنان غلبه کنیم.
وی یادآورشد: چنین راهپیمایی هایی به حتم در نابودی اسرائیل می تواند موثر باشد، 70 سال از اشغال فلسطین سپری می شود و این روزها می توان شاهد نابودی تدریجی این غده سرطانی در منطقه بود.
فرماندار شهرستان زنجان هم به خبرنگار ایرنا گفت: امرو زمردم ثابت کردند که پشتیبان مظلومان تاریخ هستند و از فلسطین به عنوان ملتی که سالهااست مورد ظلم و استکبار قرار گرفته اند، حمایت می کنند.
رضا عسگری ادامه داد: امروز مردم با حضور در راهپیمایی روز قدس حمایت خود از انتفاضه مردم فلسطین را نشان دادند.
وی خاطر نشان کرد: حضور مردم این پیام را داشت که با وحدت و انسجام در پشت سر ولایت فقیه پشتیبان نظام هستند و پاسخ تمام کشورهایی که در منطقه به فتنه انگیزی می پردازند را می دهند.
عسگری اضافه کرد: این حرکت ها در جهت مبارزه با سیاست های استکبار جهانی و گروه های بدخواه استمرار دموکراسی در ایران و منطقه موثر است.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: مردم امروز انزجار خود را از فتنه انگیزی ها نشان دادند و به حتم یک فصل جدیدی در سیاست های بین المللی با این راهپیمایی های یکپارچه رقم خواهد خورد.
وی تاکید کرد: آن کسانی که در جهت تضعیف نظام اسلامی فکر می کردند که شاید ایران دیگر آن اقتدار سابق را ندارد، شاهد هستند که مردم کماکان پیشتبان نظام و ولایت هستند و در جهت مبارزه با استکبار به هیچ وجه کوتاه نمی آیند.
فرمانده تیپ 216 زرهی ارتش جمهوری اسلامی هم در همین زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: پیام این حضور گسترده و یکپارچه مردم، حمایت از مظلومان جهان بویژه مردم ستم دیده فلسطین است.
امیر سرتیپ علی مظهری افزود: صهیونیسم و استکبار جهانی ، 70 سال است که این ملت را زیر ستم خود قرار داده اند.
وی اظهار کرد: تمام ملت ایران و مسلمانان جهان به ابتکار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی لبیک گفته اند و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به حمایت از مردم مظلوم فلسطین برخاسته اند.
مظهری ادامه داد: روز جهانی قدس، روز حمایت از ملت مظلوم است و هر جایی که مردمی مورد ظلم قرار گیرند، مردم ایران آماده حمایت از آنان هستند.
فرمانده تیپ 216 ارتش جمهوری اسلامی گفت: این حضور گسترده به حتم در سرعت بخشی به روند نابودی رژیم اشغالگر قدس تاثیر دارد و ایجاد وحدت می کند و همین یکپارچگی هم مهمترین سلاح علیه استکبار و صهیونیسم جهانی است.
مردم روزه دار زنجانی در حالی پس از راهپیمایی گسترده خود وارد مصلا شدند، که بیانیه سراسری راهپیمایی روز قدس را شنیدند و از آن حمایت کردند.
حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شانزدهم مرداد سال 1358 هجری خورشیدی مصادف با سیزدهم رمضان 1399 هجری قمری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز حیات اسلام نامیدند.
تا امروز، هرساله نه فقط ایرانیان بلکه آزادیخواهان بسیاری از کشورهای جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با فریاد خود همبستگی بین‌المللی با مردم فلسطین و حمایت از حقوق قانونی آنان را اعلام می کنند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز چهاردهم خردادماه امسال همزمان با بیست‌ونهمین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) تاکید کردند «به فضل الهی و به برکت حضور پر شور مردم روز قدس امسال از سال های گذشته، قوی تر و پرشورتر برگزار خواهد شد.»
ایشان همچنین در پیامی خطاب به جوانان عرب منطقه گفتند: از هیمنه جبهه کفر نهراسید و به وعده نصرت الهی ایمان راسخ داشته باشید؛ حضور در این راهپیمایی و دفاع از مردم مقاوم و مجاهد و مظلوم فلسطین، در واقع گامی مهم در مسیر ساختن آینده بهتر است.
3001/8068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال