روز قدس، روز دفاع از مظلومیت و انسانیت است

زنجان - ایرنا - امام جمعه خرمدره گفت: روز قدس، روز دفاع از مظلومیت و انسانیت و همچنین زمان حمایت از دین و مذهب است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان شهر خرمدره، با اشاره به دوراندیشی امام راحل و نامگذاری این روز در اولین سال پیروزی انقلاب اسلامی به نام روز قدس، اظهار کرد: بیت المقدس قبله اول مسلمانان، پاره تن اسلام و محلی به ذات مقدس است.
وی تاکید کرد: این مکان مقدس در تمام ادیان قابل احترام است که حالا تحت اسارت گروهی صهیونیستی قرار گرفته که به هیچ کس و هیچ چیز قائل نیستند.
امام جمعه خرمدره با قدردانی از حضور چشمگیر مردم برای گرامیداشت این روز، بیان کرد: ملت ایران همواره حامی مردم مظلوم فلسطین بودند و امروز نیز این حضور پرشور نشان از تداوم حمایت مردم دارد.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مرقد امام راحل، تصریح کرد: ما شکل معیوب برجام را قبول نمی کنیم زیرا شرایط مقام معظم رهبری در آن لحاظ نشد و امید است در پسابرجام فرمایشات ایشان لحاظ شود.
امام جمعه خرمدره یادآور شد: امیدواریم مسئولان آگاه به وظایف و در مسیر درست حرکت کنند و مسئولانی که در وقت لازم برای گرفتن رای مردم صحبت می کنند مبادا با اعمال و رفتارشان اقدامی مخالف مصالح نظام انجام دهند.

***امام جمعه ابهر گفت: خلاصه اقدامات دشمن استفاده و بهره برداری از مطالبات به حق مردم در راستای رسیدن به اهداف سیاسی خود علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ابهر با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در زمینه محورهای 3 گانه برنامه دشمن اظهار کرد: نقشه دشمن در مقطع کنونی بر سه محور فشار اقتصادی، روانی و عملی با هدف سیطره بر کشور متمرکز است.
وی افزود: در مرحله دوم نقشه دشمن، یک طراحی پیچیده و هماهنگ با منافقان داخلی برای تبدیل نقاط قوت نظام به نقاط ضعف است، این فشار روانی که متاسفانه از سوی منافقان داخلی نیز حمایت می‏شود می ‏کوشد تا مردم تحت تاثیر یک عملیات روانی، نقاط قوت نظام را درک نکنند بلکه نقاط قوت را به‏ عنوان نقاط ضعف ببینند.
امام جمعه ابهر با اشاره به روز قدس افزود: آنچه که شما روزه داران بزرگوار را در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان جمع کرده است تظاهرات و راهپیمایی باشکوه مردمی در محکومیت اسرائیل است.
وی خاطرنشان کرد: اقدام سخیف و غیرقانونی رئیس جمهور بی خرد آمریکا در انتقال سفارت خانه این کشور به بیت المقدس و به رسمیت شناختن قدس شریف بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم می کنیم و آزادی بیت المقدس و حمایت از مردم مسلمان و ستمدیده فلسطین را همچنان اولویت اول جهان اسلام می دانیم
رحیمی تاکید کرد: هر اقدام و تلاشی که بخواهد این اولویت را خدشه دار و اذهان امت اسلامی را از آن منحرف سازد، تقبیح می کنیم.
خطیب جمعه ابهر یادآور شد: آمریکا همچنان طاغوت، شیطان بزرگ و دشمن شماره یک ما است و با محکوم کردن عهد شکنی کاخ سفید و خروج آن از برجام و اعمال تحریم های جدید ظالمانه، از دولت و دست اندرکاران مذاکرات هسته ای با اروپایی ها می خواهیم شروط و ملاحظات رهبری را نصب العین قرار دهند.
وی تاکید کرد: شایسته است مسئولان مرتبط با مذاکرات هسته ای با هوشمندی و دریافت تضمین های عملی لازم، به صیانت از حقوق و منافع ایران پرداخته و اقدام انقلابی را در دستور کار قرار دهند تا نامشان به نیکی در تاریخ ماندگار شود.
7324/8068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال