کمیته امداد 200 میلیون ریال وام برای فرشبافان پرداخت می کند

زنجان - ایرنا - مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: این نهاد تسهیلات 50 تا 200 میلیون ریالی برای طرح فرشبافی مددجویان تحت پوشش به ‌منظور درآمدزایی، با استفاده از منابع داخلی کمیته و بانک ها پرداخت می کند.

به گزارش ایرنا، هدایت صفری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در سال گذشته توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان در طرح اشتغال فرش‌ بافی، سه هزار و 277 تخته فرش، گلیم و تابلو فرش بافته ‌شد که نسبت به مدت مشابه سال ما قبل آن 59 درصد رشد داشت.
وی اظهار کرد: در مدت یاد شده پنج هزار و 117 مترمربع فرش، گلیم و تابلو فرش در قالب طرح‌های اشتغال فرش‌ بافی توسط مددجویان تحت حمایت عرضه شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 45 درصد رشد دارد.
صفری افزود: بازاریابی برای فروش محصولات تولیدی مددجویان تحت حمایت این نهاد در طرح فرش‌بافی از اقدامات مهم این نهاد بوده و کارهایی در این بخش انجام گرفته است.
به گفته این مسئول، از محل فروش محصولات تولیدی طرح‌های فرش‌بافی ازجمله فرش، گلیم و تابلو فرش در سال گذشته بیش از 35 میلیارد ریال عاید مجریان طرح‌های اشتغال استان شده که رشد 24درصدی نسبت به سال 95را نشان می دهد.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان ادامه داد: با توسعه 16 درصدی طرح‌های اشتغال فرشبافی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد، درآمد مجریان طرح‌های اشتغال از محل اجرای طرحهای فرشبافی افزایش قابل توجهی داشته است.
وی خاطر نشان کرد: این نهاد در سال جاری و با برنامه ریزی های انجام گرفته رویکرد ویژه ای به بحث اشتغال و ایجاد طرح های نو و خلاقانه دارد.
به گزارش ایرنا، کمیته امداد استان در سال گذشته 2 هزار و 298 طرح اشتغال برای جامعه هدف ایجاد کرد.
هم اکنون 24 هزار و 647خانوار با جمعیت 42 هزار و 373 نفر از خدمات مستمر و غیرمستمر کمیته امداد استان زنجان برخوردار هستند و این تعداد شامل 13 هزار زن سرپرست خانوار، 18هزار سالمند، سه هزار و 453 دانشجو و دانش ‌آموز و 659 بیمار خاص و سرطانی است.
7320/8068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال