مشکل مالی مانع پیشرفت ورزشهای رزمی بانوان زنجان است

زنجان - ایرنا - نایب رئیس هیات ورزشهای رزمی بانوان استان زنجان گفت: مشکلات مالی و نبود سالن ورزرشی از عمده مشکلات پیش روی بانوان رزمی کار این استان است.

لیلا زارع روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون حدود 600 ورزشکار سازمان یافته (دارای کارت بیمه ورزشی) در ورزشهای رزمی زنجان فعالیت می کنند که با احتساب ورزشکاران سازماندهی نشده این رقم افزایش دارد.
وی یادآوری کرد: طی سالهای اخیر گرایش بانوان استان به ویژه در شهر زنجان برای فعالیت در سبک های مختلف ورزش های رزمی افزایش یافته است که توجه روز افزون را می طلبد.
زارع افزود: مشکل اغلب هیاتهای ورزشی به ویژه ورزشهای رزمی نبود حامی مالی برای اعزام به مسابقات کشوری است و اغلب ورزشکاران علاقه مند به اجبار با هزینه شخصی عازم می شوند.
وی اظهار کرد: بانوان رزمی کار استان مقرر بود اواخر اردیبهشت امسال در مسابقات برون مرزی (رشته دفاع شخصی) کشور یونان شرکت کنند که به دلیل مسائل مالی محروم شدند.
زارع افزود: مشکلات مالی موجب می شود ورزشکاران مستعد برای حضور در مسابقات کشوری باز بمانند و استعدادهای بانوان ورزشکار شکوفا نشود.
نایب رئیس هیات ورزشهای رزمی بانوان استان زنجان ادامه داد: با وجود مشکلات کنونی، فعالیتهای مستمر ورزشکاران این رشته موجب شد سال گذشته یکی از ورزشکاران با استعداد استان به اردوی تیم ملی دعوت شود و امیدواریم همین روند برای سال جاری نیز تداوم داشته باشد.
وی اظهار کرد: بانوان رزمی کار استان در 9 سبک ورزشی فعال و دارای بیمه ورزشی هستند و طبق ساعات تعیین شده در سالن اختصاصی و دیگر سالنهای بخش خصوصی تمرین می کنند.
زارع خاطرنشان کرد: حضور بانوان رزمی کار در سالن های بخش خصوصی نیز هزینه های بالایی دارد در حالی که تنها سالن اختصاصی در مکانی از شهر ایجاد شده که امکان حضور تمامی ورزشکاران زن وجود ندارد.
وی یادآوری کرد: در صورت ایجاد یک سالن اختصاصی دیگر بانوان رزمی کار شهر زنجان می توانند به سهولت و بدون دغدغه تمرین های خود را انجام دهند.
نایب رئیس هیات ورزش های رزمی بانوان استان زنجان خاطرنشان کرد: بانوان رزمی کار استان سال گذشته با وجود مشکلات پیش روی توانستند 58 مدال رنگارنگ را در رده های سنی نونهالان، نوجوانان،جوانان و بزرگسالان کسب کنند.
به گفته وی، بانوان رزمی کار استان توانستند در مدت یاد شده 20 مدال طلا، 18 مدال نقره و 20 مدال برنز را کسب کنند.
به گزارش ایرنا، هم اکنون بانوان این استان در 40 رشته ورزشی فعالیت می کنند و با سازو کارهای فراهم شده 2 رشته وزنه برداری و مچ اندازی نیز برای بانوان راه اندازی شده است.
7320/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال