امام جمعه زنجان:

ارتش در تمام عرصه ها امتحان خود را پس داده است

زنجان -ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: ارتش جمهوری اسلامی در هشت سال دفاع مقدس و در تمامی شرایط حساس کشور امتحان بزرگ خود را پس دادند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نمازجمعه این هفته زنجان با اشاره به 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی افزود: روز 19 بهمن سال 57 اولین گروه از ارتش و نظامیان یعنی 'همافران ' خطر را به جان خریدند و در شرایط خفقان رژه برگزار و با معمارکبیر انقلاب بیعت کردند.
وی اظهار کرد: این مساله موجب شد ارتش که درآن زمان ارتش شاهنشاهی و در مقابل مردم قرار داده شده بود، با سرعت تمام به انقلاب پیوست و به عنوان حامی، طرفدار و خادم انقلاب قرار گرفت.
حجت الاسلام خاتمی افزود: این مساله برای دشمن بسیار سخت آمد، چرا که دشمن می خواست ایران را نابود و تجزیه کند و انتظار داشت ارتش در مقابل مردم بایستد.
وی بیان کرد: ارتش با امام جامع الشرایط بیعت کرد و در واقع سرباز ولایت شد و در این میان نقشه های متعددی برای منحل شدن آن اجرا شد و امام دستور دادند روزی را به عنوان روز ارتش نامگذاری کنند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: ارتش به اعتماد امام راحل پاسخ خوبی داد و در مقابل ضد انقلاب، کودتاچی و تجزیه طلب ها سینه سپر کرد و از همه مهمتر در هشت سال دفاع مقدس امتحان بزرگی پس داد و از امام مدال کلمه طبیه را گرفت.
وی در ارتباط با سخنان رهبری در جوار مرقد مطهر امام هشتم نیز اظهار کرد: رهبری نوروز امسال و در جوار مرقد نورانی امام هشتم سخنان متعددی عنوان کردند و در این میان مردم، مسئولین و جوانان همگان را بر لزوم استفاده از ظرفیت های بالقوه و بالفعل در کشور دعوت کردند.
حجت الاسلام خاتمی خاطرنشان کرد: انبیا آمده اند تا انسانها در برابر نعمات خداوندی شاکر باشند و استعدادهای بالقوه آنها را شکوفا شده و به فعلیت برسد.
وی اظهار کرد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بزرگترین حادثه تاریخ بشریت را بعثت عنوان کردند و رهبری نیز فرمودند که عید مبعث عید مسلمانان نیست عید تاریخ انسانیت است.
7320/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال