بانوان تکواندوکار زنجانی پارسال 30 مدال کسب کردند

زنجان - ایرنا - نایب‌‌ رئیس هیات تکواندو استان زنجان گفت: سال گذشته بانوان تکواندوکار این استان حدود 30 مدال رنگارنگ در رده های مختلف سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان کشوری کسب کرده اند.

ماهرخ پرویزی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون 900 نفر از بانوان شهر زنجان به صورت سازمان یافته و غیر سازمان یافته در رشته تکواندو فعالیت می کنند که در مقایسه با سال های گذشته روند روبه رشدی را نشان می دهد.
وی اظهار کرد: بانوان تکواندو کار زنجانی به لحاظ فعالیت در مکان ها و سالن های ورزشی مشکل چندانی ندارند و طبق برنامه تعیین شده حضور مستمری دارند.
پرویزی خاطرنشان کرد: در سال های گذشته اقبال خانواده ها بویژه دختران و بانوان برای فعالیت در رشته تکواندو بیش از گذشته افزایش یافته و آمارها نیز نشان می دهد، بیشتر شرکت کنندگان در این رشته ماندگار شده و برای سال های آینده نیز ادامه می دهند.
وی ادامه داد: این در حالی است فرم یا پومسه تکواندو بانوان این استان موفقیت های چشمگیری داشته و کاپ قهرمانی و حتی نایب قهرمانی کشور را در کارنامه افتخارات خود دارد.
نایب‌‌ رئیس هیئت تکواندو استان زنجان ادامه داد: هم اکنون 2 بانوی تکواندو کار(پومسه) زنجانی به نام های نرگس میناخانی و سونا رزاقی به تیم ملی دعوت شده اند که خرداد امسال به مسابقات آسایی اعزام خواهند شد.
وی یکی از مشکلات اساسی تکواندوی بانوان این استان و حتی دیگر هیات های ورزشی را نبود حامی مالی برای حضور مسابقات لیگ کشوری عنوان کرد و گفت که نبود این مهم معضلاتی را بوجود آورده است.
پرویزی افزود: بسیاری از بانوان تکواندو کار زنجانی برای شرکت در مسابقات لیگ کشوری مجبورند 50 درصد از هزینه ها را خود و نیمی دیگر را هیات تکواندو پرداخت کند و این موضوع موجب می شود علاقمندان دیگری بی بهره بمانند.
وی تاکید کرد: اقبال خانواده ها ، برنامه ریزی صحیح و مدون و در مجموع سرمایه گذاری لازم از فاکتورهای موثر در موفقیت رشته تکواندو این استان بویژه بانوان در سال های اخیر بوده است.
نایب ‌‌رئیس هیئت تکواندو استان زنجان خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی ها و کارهای انجام گرفته تکواندوی این استان از رتبه 16 سال های گذشته به رتبه هفت کشوری رسیده است.
7320/8068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال