ورزش بانوان زنجان از نبود حامی مالی رنج می برد

زنجان - ایرنا - مسئول امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان زنجان گفت: بانوان ورزشکار این استان پارسال در اردوهای تیم ملی و رقابتهای مختلف ورزشی حضور پررنگ داشتند، اما نبود حامی مالی مشکلاتی را برای مشارکت بیشتر این قشر ایجاد کرده است.

سعیده عینی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال گذشته 61 بانوی ورزشکار این استان به اردوهای مختلف تیم ملی دعوت شدند که از این تعداد 49 نفر در مسابقات برون مرزی شرکت کردند.
وی اظهار کرد: درخشش بانوان در رشته هایی از قبیل تکواندو، سنگ نوردی و قایقرانی چشمگیر بود و ورزشکاران این رشته در رده های بزرگسالان، نونهالان و نوجوانان مدال های رنگارنگی را کسب کردند.
عینی خاطرنشان کرد: هم اکنون بانوان این استان در 40 رشته ورزشی فعالیت می کنند و با سازو کارهای فراهم شده نیز 2 رشته وزنه برداری و مچ اندازی برای حضور فعالانه این قشر راه اندازی شده است.
وی بیان کرد: هم اکنون شمار وزشکاران زن سازمان یافته (دارای کارت بیمه ورزشی) و غیرسازمان یافته در استان به تر تیب 18 هزار و 224 و 11 هزار و 775 نفر اعلام شده که این روند سالانه افزایش نشان می دهد.
مسئول امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان ادامه داد: در صورت تقویت زیر ساخت ها، حضور بانوان در رشته های مختلف ورزشی به مراتب افزایش می یابد و در حالی که طی سال های گذشته فعالیت های این قشر کمرنگ تر بود.
وی اظهار کرد: بانوان نیز به این باور رسیده اند که حضور فعالانه آنها در جامعه بویژه ورزش نقش تاثیرگذاری دارد و بر این اساس به رشته های مختلف ورزشی گرایش پیدا کرده اند.
این مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه به لحاظ قانونی تیم داری جز وظایف هیات های ورزشی نیست، در واقع باید این حامی ها تیم های ورزشی بانوان را حمایت کنند تا بتوانند در مسابقات مختلف ورزشی شرکت کنند.
وی یادآوری کرد: ظهور و بروز این مساله موجب شده بیشتر ورزشکاران نخبه استان در تیم های سایر استان ها حضور یابند و این موضوع نیازمند توجه مسئولان و تصمیم گیران است.
عینی افزود: طبق برنامه ریزی ها، تلاش شده بانوان روستایی استان نیز در حوزه ورزش نقش چشمگیری داشته باشند و بر این اساس جشنواره های متعددی در سال برگزار شده است.
وی اظهار امیدواری کرد، حضور بانوان ورزشکار استان در سال جاری نیز همانند سال گذشته روند روبه رشدی داشته باشد.
7320/8068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال