کتابخانه عمومی شهر قیدار شهریور امسال به بهره برداری می رسد

زنجان -ایرنا - مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان با بیان اینکه احداث کتابخانه عمومی شهر قیدار حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده، این پروژه تا شهریور امسال تکمیل می شود.

امیر علی نیک بخش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای احداث کتابخانه عمومی شهر قیدار 15میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: این کتابخانه در زمینی به مساحت یک هزار و 500 مترمربع با زیربنای 850 مترمربع در دست ساخت است و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است برای افتتاح در هفته دولت، شهریور امسال به مرحله بهره برداری برسد.
به گزارش ایرنا در زمان حاضر 11 کتابخانه عمومی و یک کتابخانه سیار در خدابنده وجود دارد که از این تعداد، پنج کتابخانه در روستاها فعالیت دارند.
هم اکنون حدود 6 هزار نفر در خدابنده عضو کتابخانه های عمومی هستند که این میزان بیش از سه درصد جمعیت این شهرستان است خدابنده است.
به گفته مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان در زمان حاضر حدود 77 هزار نفر در استان زنجان در کتابخانه های عمومی عضو هستند که این میزان حدود هفت درصد جمعیت استان را شامل می شود.
هم اکنون 92 باب کتابخانه عمومی در سطح استان زنجان فعال است که 33 باب آن در روستاها قرار دارد.
7312/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال