طرح همیار امداد در تعطیلات نوروزی اجرا می شود

زنجان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: همیاران امداد با حضور در پست راهنمای مسافرین هلال احمر این استان مسافران نوروزی را در راهنمایی سفری ایمن کمک خواهند کرد.

شهرام میرزایی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: فرهنگ سازی و آموزش به گروههای هدف به ویژه دانش آموزان در کاهش سوانح جاده ای نقش اثرگذاری دارد و بر این مبنا طرح همیار امداد اجرا شده است.
وی یادآوری کرد: امسال طرح امداد همیار در بین دانش آموزان ابتدایی هفت تا 12 سال اجرا شد که داوطلبان این جمعیت در مدارس منتخب شهرهای زنجان، خرمدره و ایجرود حضور یافته و آموزش های لازم را به گروه های هدف ارائه کردند.
میرزایی افزود: با توجه به تفکیک وظایف اعلام شده جمعیت هلال احمر استان بیشتر در بحث رها سازی مصدومان حوادث جاده ای وارد عمل می شود.
وی بیان کرد: برای کاهش زمان در رسیدن به سر صحنه حوادث هماهنگی های لازم با اورژانس و نیروی انتظامی انجام گرفته تا اورژانس و جمعیت هلال احمر بیش از سایر دستگاهها به محل عزیمت کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ادامه داد: این جمعیت در حوادث طبیعی وارد عمل می شود و در صورت وقوع حوادث غیر طبیعی و حتی تصادفات جاده ای بر اساس اعلام نیاز امداد رسانی می کند.
وی، خاطر نشان کرد: استان زنجان جر معدود استانها در کشور محسوب می شود که بین عوامل امدادی در سطح بالایی هماهنگی وجود دارد و تداوم این وضعیت پاسخگویی و خدمت رسانی به مردم را موجب خواهد شد.
به گزارش ایرنا، جمعیت هلال احمر استان همانند سال های گذشه طرح ملی امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر را از 25 اسفند امسال تا 15 فروردین سال 97 اجرا می کند که برنامه هایی متعددی در این بخش پیش بینی کرده است.
7320/8068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال