مراکز عرضه محصولات صنایع دستی در زنجان پنج برابر رشد داشته است

زنجان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به رونق صنایع دستی طی چهار سال گذشته در این استان اشاره کرد و گفت: تعداد مراکز عرضه محصولات صنایع دستی در شهر زنجان از 70 مرکز در سال 92 به 387 فروشگاه در زمان حاضر رسیده است.

به گزارش ایرنا، یحیی رحمتی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در زمان حاضر فعالیت فروشگاه های صنایع دستی در شهر زنجان زمینه اشتغال بیش از یک هزار نفر را فراهم کرده است.
وی به موفقیت های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان در سال جاری اشاره کرد و ادامه داد: با مجموعه اقدامات و فعالیت های انجام شده، این دستگاه توانست رتبه برتر و نخست رویدادهای بین المللی گردشگری در کشور را کسب کند.
رحمتی به نتایج نظرسنجی های انجام گرفته از گردشگران و مسافران در مقاصد گردشگری استان اشاره کرد و گفت: 2 شاخص امنیت و نحوه برخورد جامعه میزبان با مسافران، از مواردی بودند که گردشگران بالاترین میزان رضایت را از آنها در استان اظهار کردند.
وی افزود: بیشترین نارضایتی مسافران نیز مربوط به تعطیل بودن مراکز خدمات رسان در روزهای تعطیل در سطح استان بود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از فعالیت 30 خانه بوم گردی در سطح این استان در تعطیلات نوروزی اشاره کرد و گفت: توزیع جاذبه‌های گردشگری از دغدغه اصلی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است چرا که این امر باعث توزیع ثروت در همه نقاط می شود.
وی با تاکید بر اینکه یکی از اولویت‌های سال آینده در حوزه گردشگری، بالا بردن میزان ماندگاری گردشگر در استان خواهد بود، خاطرنشان کرد: در 11 ماهه امسال شاهد اقامت 516 هزار و 379 نفر در مراکز اقامتی استان بودیم.
رحمتی با بیان اینکه شمار دفترهای خدمات مسافرتی در استان از 32 مورد به 46 دفتر در سال جاری رسید، اظهار کرد: افزایش دفاتر خدمات مسافرتی نشان از رونق اشتغال در این حوزه در استان دارد.
به گزارش ایرنا بنا به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، حدود یک هزار و 800 اثر تاریخی در سطح این استان شناسایی شده است که 746 مورد از آن ها در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده اند.
7312/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال