نظارت دامپزشکی بر مراکز عرضه مواد خام دامی در زنجان تشدید می شود

زنجان - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان زنجان اعلام کرد: نظارت دامپزشکی بر مراکز تولید، نگهداری، بسته بندی و عرضه مواد خام دامی به مناسبت نوروز توسط 171 اکیپ با 256 نیرو در این استان تشدید و بدون اغماض با متخلفان برخورد قانونی می شود.

محمدباقر حاج کاظمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارتقای کیفیت و ایمنی مواد خام دامی، جلوگیری از عرضه این مواد به صورت غیر بهداشتی به مصرف کننده و حفظ سلامت عمومی مردم اجرای طرح تشدید نظارت ویژه نوروز از جمعه/25 اسفند/ در استان زنجان آغاز می شود و تا 14 فروردین 97 ادامه خواهد داشت.
به گفته وی، در مدت اجرای این طرح روزانه 152 اکیپ‌ متشکل از 232 دامپزشک و کاردان در هشت شهرستان استان فعال خواهند شد.
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: علاوه بر شهرستان ها، در مرکز استان نیز 19 اکیپ نظارتی با 24 نیرو فعال می شوند.
حاج کاظمی تاکید کرد: مصرف کنندگان مواد خام دامی در این استان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از کشتار غیرمجاز، عرضه این مواد به صورت تاریخ گذشته و غیربهداشتی، مورد را جهت بررسی با سامانه 1512 به همه شبکه های دامپزشکی مستقر در شهرستان‌های استان زنجان اطلاع دهند.
وی، رعایت نکردن موازین بهداشتی درنگهداری، عرضه فرآورده های تاریخ مصرف گذشته و فاسد خام دامی'گوشت قرمز و سفید، ماهی، تخم مرغ' را از جمله موارد غیر بهداشتی برشمرد.
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: در برخی موارد متصدیان عرضه گوشت مرغ، اقدام به قطعه بندی و بسته بندی غیر مجاز می کنند که این نیز تخلف بهداشتی است.
حاج کاظمی یادآوری کرد: قطعه بندی هایی با این روش، بدون شناسنامه و بدون نظارت دامپزشکی انجام می شود و در صورت مشاهده توسط بازرسان دامپزشکی موضوع به مراجع قضایی ارجاع داده خواهد شد.
به گزارش ایرنا، بیش از یکهزار و 800 واحد تولید، نگهداری و عرضه فرآورده های مواد خام دامی در استان زنجان فعال هستند.
7325/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال