مدیرکل طرح های ملی وزارت ورزش و جوانان:

تسهیلات اشتغالزایی برای تشکل های غیردولتی پرداخت می شود

زنجان - ایرنا - مدیرکل طرح های ملی وزارت ورزش و جوانان گفت: این وزارتخانه با همکاری صندوق کارآفرینی امید تسهلات اشتغالزایی برای حمایت از تشکل های غیردولتی، راه اندازی مراکز مشاوره، کسب وکارهای خلاقانه و فرهنگی پرداخت می کند.

به گزارش ایرنا، امیرحسین آل اسحاق روز دوشنبه در نشست راه‌اندازی برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان افزود: این تسهیلات تا سقف یک میلیاردریال و بازپرداخت سه تا پنج ساله با نرخ چهار درصد پرداخت می شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات اشتغال با همکاری بانک عامل یاد شده از اول اردیبهشت سال آینده به متقاضیان واجد شرایط شروع می شود و در این میان هر استانی در صورت جذب سهم اعلام شده، سهمیه بیشتری نیز اختصاص خواهد یافت.
وی اظهار کرد: برای کاهش بیکاری باید واگذاری کارها به 2 گروه از جامعه یعنی افراد دارای تخصص به روز و جوانان انجام گیرد و در واقع با تحقق این امر مشکلات کنونی به مراتب کاهش می یابد.
آل اسحاق افزود: دولت گرفتاری ها و مشکلات متعددی دارد و در این میان واگذاری امور به جوانان اثرگذاری بهتری دارد.
وی بیان کرد: در جنگ هشت سال دفاع مقدس عمده فرماندهان دوران جنگ در سنین جوانی بودند و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به آنها اعتماد داشت.
این مسئول ادامه داد: با وجود میانگین سنی فرماندهان در دوران جنگ بسیار نقش آفرین بودند و هم اکنون نیزحل مشکل بیکاری کشور از هشت سال دفاع مقدس سخت تر نیست و باید بیش از گذشته به جوانان اعتماد کرد.
وی بیان کرد: امروزه جوانان این مرز و بوم به دانش فنی روز در حوزه های مختلفی دست یافته اند و این هم افزایی و اعتماد سازی را برای پیشبرد بهتر کارها در انها فراهم کرد.
این مسئول تاکید کرد: راه نجات کشور این است با واگذاری امور به دست جوانان به لحاظ هزینه، حاشیه و کیفیت برنامه افزایش یافته و علاوه بر آن بهره وری بیشتری ایجاد می شود.
وی اظهار کرد: برای پیشبرد بهتر کارها این وزارتخانه سرمایه گذاری در حوزه سمن ها و افراد متخصص و کار آمد را در دستور کار قرار داده که گروههای هدف در سنین 14 تا 29 سال هستند.
آل اسحاق افزود: آموزش های ارائه شده به این گروهها به عنوان سرمایه گذاری نه چندان بلند مدت نتایجی مثبتی را به دنبال خواهد داشت.

*** زنجان به پایلوت حوزه کسب و کارهای فناورانه در کشور تبدیل می شود
وی در جمع خبرنگاران استان نیز افزود: طبق بازدیدهای انجام گرفته این استان به عنوان حوزه کسب و کارهای فناورانه درکشور انتخاب شده و در صورت موفقیت آمیز به کل کشور نیز تسری می باید.
مدیرکل طرح های ملی وزارت ورزش و جوانان استان زنجان ادامه داد: سال آینده و با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح 40 هزار سرباز وظیفه در طرح مهارت آموزی شرکت می کنند.
وی بیان کرد: رسانه ها نقش مهمی در ایجاد اشتغال، فرآیند توسعه فرهنگ کار آفرینی ایجاد اعتماد بین شبکه مخاطب سرمایه گذار و جامعه هدف بر عهده دارند.
آل اسحاق افزود: آموزش در راه اندازی کسب و کارهای نو اهمیت زیادی دارد و این موضوع حلقه مفقوده بوده و کمتر به این مهم توجه شده است.
وی خاطر نشان کرد: بحث تفکیک سازمان ملی جوانان نیز سال آینده در مجلس شورای اسلامی مطرح خواهد شد و این وزارتخانه تابع تصمیمات مجلس است.
به گفته این مسئول شرایط هرم سنی نیز در حال تغییر است که پیش نویس این کار نیز تهیه شده و در صورت تشخیص توسط مراجع ذی صلاح انجام خواهد گرفت.
7320/8068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال