امام جمعه خرمدره:

ایثار و استقامت مادران شهدا تضمین کننده انقلاب اسلامی است

زنجان - ایرنا - امام جمعه خرمدره گفت: ایثار، استقامت و شهامت مادران شهدا انقلاب اسلامی را تضمین کرده است و اگر تربیت آنان نبود مشخص نبود چه بر سر انقلاب ما می آمد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته، با اشاره به شهادت حضرت ام البنین (س) و روز تجلیل از مادران و همسران شهدا، افزود: اقتدای مادران و همسران شهدا به آن حضرت بوده به طوری که مقام معظم رهبری فرموده امروز در هیچ جای دنیا زنانی مانند مادران شهدای ما وجود ندارد.
وی اظهار کرد: مادرانی با این خصوصیت که قوی تر و آگاه تر از پدران در این میدان ایستاده باشند در کشور ما بسیار هستند که این همان تربیت اسلامی و دامان پاک حضرت زهرا (س) است.
امام جمعه خرمدره خاطرنشان کرد: حضرت ام البنین با محبتی که به فرزندان حضرت علی (ع) داشت فرزندانی تربیت کرد که در اطاعت محض آن بزرگواران بودند و جان عزیز خود را در راه اسلام فدا کردند.
وی در زمینه روز درختکاری تاکید کرد: درخت مظهر زندگی، زایش و رویش طبیعت خدا است و این روز بهانه ای است تا به محیط زیست احترام بگذاریم که حضرت پیامبر در پاداش درختکاری فرموده، هرکس درختی بکارد تا به ثمر برسد خداوند در ازای آن، درختی در بهشت برای او اختصاص می دهد.
حجت الاسلام حسینی بیان کرد: وقتی زمین کشاورزی داریم و آب را هم بتوانیم بهینه مصرف کنیم نباید در جامعه ما فقیری وجود داشته باشد که حضرت علی (ع) نیز در زمینه کاشت درخت فرموده، هرکسی که آب و خاک دارد و در عین حال فقیر است خداوند او را از رحمت دور کند.
وی ابراز کرد: متاسفانه با گرایش مردم به رفاه و شهر نشینی، بدون دستیابی به رفاه مورد نظر دچار تنگنا می شوند.
امام جمعه خرمدره با اشاره به هفته نیکوکاری بیان کرد: در پایگاه های احسان و نیکوکاری امید به مساعدت مردم داریم و با جلسه ای که با اصناف شهر برگزار شد از آنها خواستیم با فقرا مساعدت کنند.
وی تصریح کرد: حق فقیر بر مال ما است و اگر به فقرا کمک می کنیم به وظیفه خود عمل کرده ایم که در عوض آن خداوند نیز پاداشی چندین برابر برای نیکوکاران در نظر می گیرد.
6085/7326

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال