معاون استاندار زنجان:

صنایع دستی می تواند عاملی برای توسعه درون زا در کشور باشد

زنجان – ایرنا – معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: مزیت نسبی صنایع دستی در انعکاس ابعاد فرهنگی و هویتی، می تواند عاملی مهم برای توسعه درون زا در کشور باشد.

به گزارش ایرنا، مهرداد سلطانی روز چهارشنبه در آیین گشایش سومین 'نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع دستی'، افزود: توجه به صنایع دستی ما را به یک امر گمشده که همانا هویت است، بازگشت می دهد.
وی ادامه داد: این خلا هویت فقط در بخش ذهنی نیست بلکه هویت می تواند گره گشای بخش واقعی زندگی روزمره ما هم باشد.
سلطانی با بیان اینکه ما در برخی زمینه ها، از قطار توسعه عقب ماندیم چرا که مزیت های نسبی خود را کنار گذاشتیم، تصریح کرد: امروز می توانیم با بازگشت به هویت و مزیت های نسبی آن، صنایع خود را توسعه بدهیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: توجه به همگرایی طراحی صنعتی با صنایع دستی می تواند زمینه ساز توسعه باشد و این امر را باید به فال نیک گرفت.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان نیز در این جلسه هدف از برپایی نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع دستی را هویت بخشی به محصولات صنایع دستی برشمرد و گفت: طراحان باید در آثار خود وابستگی نقطه جغرافیایی اثر را نشان دهند و در واقع طراحی ها و تولیدات ما باید شناسنامه ومعرف عصر ما باشد.
وی یادآورشد: از سال 94 موضوع طراحی صنعتی در صنایع دستی را شروع کردیم و امیدواریم بتوانیم در سایه این نوع حرکت ها، ذهنیت طراحان به ویژه در حوزه صنایع دستی، با هویت و اصالت ایرانی شکل بگیرد.
یحیی رحمتی با بیان اینکه ایران یکی از سه کشور اول جهان در تنوع محصولات صنایع دستی است، اظهار کرد: صنایع دستی نشان دهنده عمق تاریخی و فرهنگی یک ملت هستند.
به گزارش ایرنا، سومین ' نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع دستی' با حضور 45 دانشجو از 8 دانشگاه کشور و اساتید برجسته طراحی صنعتی ایران برای سومین سال متوالی در شهر زنجان در حال برگزاری است.
7312/6085
خبرنگار: حسن اکبری** انتشار دهنده: رویا رفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال