اجرای درست طرح های اشتغالزایی ضامن ایجاد اشتغال پایدار روستایی

زنجان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان زنجان با بیان اینکه اشتغال پایدار، حلقه مفقوده توسعه روستاها است، گفت: اجرای درست طرح های اشتغال زایی، ضامن ایجاد اشتغال در مناطق روستایی است.

هدایت صفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اکنون عامل اصلی مهاجرت روستاییان و حاشیه نشینی در شهرها، مشکل اشتغال در مناطق روستایی است، افزود: اگر طرح های اشتغال زایی در روستاها به درستی اجرا شود، حتی شاهد مهاجرت معکوس به روستاها هم خواهیم شد.
وی به پی گیری اجرای طرح های تعاونی برای ایجاد اشتغال در روستاها اشاره کرد و افزود: بنا به دلایلی فرهنگ تعاونی چنان که باید در سطح روستاها وجود ندارد بنابراین ممکن است ایجاد اشتغال از طریق راه اندازی تعاونی ها بازدهی قابل انتظار را نداشته باشد.
صفری به اجرای طرح تجمعی با مالکیت انفرادی در سطح برخی روستاهای کشور اشاره کرد و ادامه داد: این نوع فعالیت اقتصادی شکل ظاهری تعاونی را دارد اما مالکیت فردی و حقوقی هر فرد در آن لحاظ شده است.
وی تصریح کرد: اگر به چنین طرحی که در برخی استان ها به صورت نمونه اجرا شده است توجه شود می توان طرح های اشتغال زایی در این قالب را در استان زنجان هم پی گیری کرد.
مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان زنجان با بیان اینکه سه هزار و 261 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه و اشتغال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و اقشار نیازمند استان زنجان در 9 ماهه امسال پرداخت شده است، گفت: از این تعداد 2 هزار 715 فقره در قالب تسهیلات کارگشایی و قرض‌الحسنه به مددجویان تحت حمایت با مبلغ 6 میلیارد و 265 میلیون تومان پرداخت‌ شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 105 درصد رشد داشته است.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 22 هزار و 500 خانوار با جمعیت 39 هزار نفر از خدمات مستمر و غیرمستمر کمیته امداد استان زنجانبرخوردار هستند و این تعداد شامل 13 هزار زن سرپرست خانوار ، 17هزار سالمند ، 3 هزار و 700 دانشجو و دانش ‌آموز و 659 بیمار خاص و سرطانی است.
6085/7312
خبرنگار: حسن اکبری** انتشار دهنده: رویا رفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال