یک سوم زکات جمع آوری شده در زنجان در روستاهای استان هزینه شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 2میلیارد و 87 میلیون تومان از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده به‌منظور ساخت، مرمت و بازسازی پروژه‌های عام‌المنفعه در روستاها هزینه شده است.

هدایت صفری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون، 6میلیارد و 625 میلیون تومان زکات در این استان جمع آوری شد که این میزان در قالب زکات واجب، مستحبی و فطره بوده است.
وی اظهار کرد: میزان زکات جمع آوری شده در مدت مشابه سال قبل سه میلیارد و 768 میلیون تومان بود که افزایش 76 درصدی را نشان می دهد.
صفری افزود: طی برنامه ریزی انجام گرفته و با فعالیت اثربخش در حوزه ترویج و جمع‌آوری زکات، منابع حاصل از این فریضه دینی در تامین اقتصاد خانوارهای نیازمند صرف می شود.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان ادامه داد: چهار میلیارد و 538 میلیون تومان از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده نیز در امور محرومان و به‌منظور رفع نیازهای خانوارهای تحت حمایت این نهاد و سایر اقشار نیازمند هزینه شده است.
وی بیان کرد: بر اساس الزامات ابلاغی از طریق شورای مرکزی زکات کشور 60 درصد از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده باید در امور نیازمندان هزینه شود که با فضاسازی مناسب و تبلیغ چهره به چهره در روستاها و شهرها و همکاری مناسب پرداخت‌کنندگان زکات 68 درصد از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده در این بخش هزینه شده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: طبق هدف گذاری تا پایان امسال 9 میلیارد و 400 میلیون تومان زکات در استان زنجان جمع‌آوری خواهد شد گفت و امیدواریم این مهم با مشارکت بیشتر خیران و کشاورزان محقق شود.
به گزارش ایرنا، سال گذشته 85 میلیارد ریال زکات در این استان جمع آوری شده بود.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 22 هزار و 500 خانوار با جمعیت 39 هزار نفر از خدمات مستمر و غیرمستمر کمیته امداد استان زنجان برخوردار هستند و این تعداد شامل 13 هزار زن سرپرست خانوار ، 17هزار سالمند ، 3 هزار و 700 دانشجو و دانش ‌آموز و 659 بیمار خاص و سرطانی است.
7320/6085
خبرنگار: اعظم شامی *** انتشار: رویا رفیعی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال