بارش برف برخی جاده های استان زنجان را در برگرفته است

زنجان - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان زنجان اعلام کرد: هم اکنون بارش برف و باران در برخی از جاده های شریانی و گردنه های کوهستانی این استان جریان دارد، رانندگان خودروهای خود را مجهز به تجهیزات زمستانی کنند.

محمد امینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر بارش برف و باران در جاده زنجان – بیجار، زنجان – طارم، نیک پی – ماهنشان، زنجان – دندی، زنجان – تهم - چورزق در جریان است.
به گفته وی، احتمال بارش برف و باران تا ساعت های آیند برای سایر جاده های استان زنجان نیز پیش بینی می شود.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت: رانندگان خودروهای خود را به وسایل زمستانی ایمنی و گرمایشی تجهیز کنند.
امینی، رانندگان از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز و فاصله طولی را رعایت کنند.
وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر 28 اکیپ راهداری در 28 گردنه کوهستانی و سخت گذر این استان بطور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 20 دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و 62 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این مقدار، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
7325/6085
خبرنگار: حدیث ابوالحسنی** انتشار دهنده: رویا رفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال