70 درصد فضاهای آموزشی دانش آموزان استثنایی زنجان نامناسب است

زنجان - ایرنا - رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی زنجان گفت: 70 درصد فضاهای آموزشی دانش آموزان استثنایی این استان نامناسب بوده و نیازمند رسیدگی ویژه است.

به گزارش ایرنا، سهیلا فریقی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هم اکنون 23 مدرسه استثنایی در استان زنجان فعالیت می کند.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی زنجان تاکید کرد: امسال از بین 18 هزار دانش آموز کلاس اولی که مورد سنجش و غربالگری سلامت قرار گرفته اند، بیش از 2هزار و 500 کودک با نیازهای ویژه شناسایی و جهت آموزش زیر پوشش اداره کل آموزش و پرورش استثنایی استان قرار گرفته اند.
طرح 'سنجش سلامت' نوآموزان در نواحی 14 گانه آموزش و پرورش استان زنجان در زمینه بینایی، شنوایی، آمادگی تحصیلی، جسمی - حرکتی، اختلال رفتاری 'اوتیسم' و هوش نوآموزان اجرا شد.
سال گذشته 14 هزار و 596 نوآموز تحت پوشش طرح سنجش سلامت قرار گرفتند که از این تعداد 13 هزار و 196 نوآموز بدون مشکل تشخیص داده شده و وارد مدارس عادی شدند.
فریقی خاطرنشان کرد: بیش از 170 مدرسه عادی به عنوان مدرسه پذیرا، دانش آموزان با مشکل خفیف تا آسیب پذیر را زیر پوشش تحصیلی قرار داده اند.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی زنجان با تاکید بر کمبود 150 نفری نیرو در مدارس استثنایی، گفت: اکنون 435 نفر کادر داریم، که 72 درصد از این تعداد خانم هستند.
وی افزود: برای ارائه خدمات مناسب توانبخشی از جمله گفتار درمانی، کار درمانی و فیزیوتراپی، نیازمند شناخت دقیق جامعه هدف است.
به گزارش ایرنا، استان زنجان نزدیک به 180 هزار دانش آموز دارد که توسط 15 هزار معلم تعلیم و تربیت می شوند.
3216/6085
خبرنگار : سجاد کریمی ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال