هفته وحدت فرصتی برای ناکام گذاشتن دشمنان اسلام در ایجاد تفرقه است

زنجان - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: هفته وحدت فرصتی مناسب برای ایجاد وحدت و همدلی در میان مسلمانان و ناکام گذاشتن دشمنان اسلام در ایجاد تفرقه است.

حجت الاسلام مسعود صفی یاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نامگذاری هفته ای به نام هفته وحدت یکی از عوامل مهم وحدت و انسجام بیشتر در بین مسلمانان بوده و باید این امر به عنوان یک ریسمان محکم در تمام ایام سال برای جلوگیری از ایجاد تفرقه مورد توجه قرار گیرید.
وی با بیان اینکه دشمنان و معاندین همواره دنبال بهانه ای هستند که به بدنه و پیکره مسلمانان ضربه وارد کنند و شکاف بین بدنه اسلام به وجود آورند، اظهار کرد: امام خمینی (ره) با نامگذاری هفته وحدت نقشه و فتنه دشمنان را از بین برد.
حجت الاسلام صفی یاری ادامه داد: مخالفان دین مبین اسلام به راحتی می توانستند از اختلاف 2 مذهب تشیع و تسنن در خصوص روز میلاد رسول سوء استفاده کنند و به تفرقه بین مسلمانان دامن بزنند، اما با تدبیر حکیمانه رهبر کبیر انقلاب اسلامی این اختلاف نه تنها موجب شکاف نشده بلکه انسجام و اتحاد هرچه بیشتر میان مسلمانان در سراسر جهان را ایجاد کرده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: روز 12 ربیع الاول به روایت برادران اهل سنت روز ولادت حضرت رسول اکرم(ص) است و به روایت اهل تشیع نیز روز هفدهم ربیع الاول روز ولادت آن حضرت است، از اول انقلاب فاصله این 2 روز به عنوان هفته وحدت، نامگذاری شد و این نامگذاری اقدام مناسبی برای تقویت وحدت بین مسلمانان و ناکام گذاشتن دشمنان اسلام در ایجاد تفرقه است.
حجت الاسلام صفی یاری با بیان اینکه ایجاد تفرقه بین مسلمانان از مهمترین اهداف دشمنان اسلام است گفت: همه مسلمانان باید برای مقابله با تفرقه آگاه و بیدار باشند و بر بصیرت خود بیفزایند.
7312/6085
خبرنگار: حسن اکبری ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال