جانشین سازمان پدافند غیرعامل:

دشمن روی ضعف اقتصاد و فضای سایبری ایران سرمایه گذاری کرده است

زنجان - ایرنا- جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: در شرایط حاضر دشمن روی 2 نقطه ضعف اقتصاد و فضای سایبری کشور سرمایه گذاری می کند و امیدوار است از این طریق به نتیجه برسد.

به گزارش ایرنا علی اصغر زارعی روز دوشنبه در یادواره شهید دکتر مجید شهریاری و شهدای مدافع حرم استان زنجان افزود: در این شرایط اگر می خواهیم راه شهدا را ادامه دهیم باید تمام قد با علم و توسعه فناوری ها، درایت و هوشمندی بتوانیم در این 2 نقطه ضعفی که دشمن در ما پیدا کرده، حضور جدی داشته باشیم.
وی ادامه داد: شهید دکتر شهریاری در این مسیر حرکت کرد و با مشاهده وابستگی کشور به داروهای هسته ای، با توکل به خدا، اعتماد به نفس و بدون بودجه های کلان ادای وظیفه کرد.
به گزارش ایرنا شهید مجید شهریاری استاد دانشگاه شهید بهشتی، فیزیکدان و دانشمند هسته ای متولد زنجان بود که هشت آذر ۱۳۸۹ توسط عناصر وابسته به سرویس های جاسوسی رژیم صهیونیستی ترور شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
زارعی با بیان اینکه شهدا، حجت و نشانه هستند تا مسیر را گم نکنیم، افزود: یاد کردن شهدا کافی نیست بلکه باید هدف از آن، پیدا کردن راه شهدا و ادامه دادن راه آنان باشد.
وی با بیان اینکه ادامه راه شهدا مبتنی بر مبانی است، افزود: اخلاص و معامله با خدا، تبعیت از امام و صادق بودن با مردم سه ویژگی شهدا بودند و این ویژگی ها و مختصات در همه عرصه ها لازم است.
زارعی اظهار کرد: اگر در گذشته مبارزه و جهاد در عرصه نظامی بود، امروز در اکثر عرصه ها، مبارزه عینیت پیدا کرده و جنگ به عرصه های اقتصاد، فرهنگ و مسائل اجتماعی، مسائل علمی و زیستی منتهی شده و در عرصه های فضای مجازی و سایبری نمود پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه ما برای ادامه راه شهدا نیاز به اقتدار داریم، تصریح کرد: در زمان حاضر در شرایط بدی در دنیای امروز قرار گرفته ایم و مناسبات ظالمانه ای را شاهد هستیم.
جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: در زمان حاضر 20 درصد نفت و گاز تولیدی در دنیا فقط در آمریکا مصرف می شود و برای همین نفت و گاز دنیا را مدیریت می کنند و در نتیجه این مدیریت، اتفاقات مختلف سیاسی و اقتصادی به وجود می آید.
وی به ضرورت جدی تر و عمیق تر شدن دشمن شناسی تاکید کرد و ادامه داد: از زمان نهضت مشروطه و نهضت ملی شدن نفت تا کنون همیشه وقتی مبارزه به نقاطی می رسید، این تردید در عده ای به وجود می آمد که خیلی دشمن، دشمن نگوییم.
زارعی افزود: تا چند سال قبل این فضا در کشور ایجاد می شد که سوریه و عراق چه ربطی به ما دارد در حالی که اگر جلوی داعش نمی ایستادیم امروز قسمتی از خاک ما را هم به قلمرو خودشان پیوسته بودند.
وی به توطئه ها و ترفندهای انگلیس و آمریکا در به راه انداختن جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ایران اشاره کرد و گفت: از این به بعد نیز آنها ترفندهای دیگری خواهند داشت بنابراین لازم است که ما قوی باشیم.
جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: نگاه و ادبیاتی که آمریکایی ها در اسنادشان نسبت به ما دارند، به صراحت ایران را به عنوان دشمن تلقی می کنند بنابراین وقتی آمریکایی ها ما را دشمن می دانند ما نیز باید موضع مناسبی داشته باشیم.
وی به تشریح راهبرد قدرت اعمال فشار از سوی آمریکا پرداخت و خاطرنشان کرد: بر اساس این راهبرد که سند آن در سال 2016 مجوز انتشار پیدا کرد، روسیه، ایران و چین به عنوان دشمنان آمریکا نام برده شده اند.
زارعی افزود: راهبرد قدرت اعمال فشار، مقابله با دشمنان بدون جنگ و درگیری را دنبال می کند و گزینه ای غیر نظامی همچون تحریم های مالی، حمایت از اپوزیسیون و انجام عملیات سایبری را برای رسیدن آمریکا به هدف و تامین منافعش را پیشنهاد می کند.
جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل به نقش آفرینی دانشگاه و بازار در جبران نقاط ضعف موجود در کشور تاکید کرد و گفت: نباید با باز کردن مرزهایمان به روی واردات، کشور را دچار آسیب کنیم.
7312/6085
خبرنگار: حسن اکبری ** انتشار: رویا رفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال