رئیس فدراسیون:

نگاه فدراسیون اسکی به تمام استانها یکسان خواهد بود

زنجان - ایرنا - رئیس فدراسیون اسکی کشور گفت: نگاه و توجه فدراسیون به منظور رشد و توسعه این رشته ورزشی برای تمام استانها به صورت یکسان خواهد بود.

سید عبدی افتخاری، روز یکشنبه در مجمع انتخابات هیات اسکی استان زنجان که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان برگزار شد، افزود: فدراسیون بر این باور است که بهترین ها در اقصی نقاط کشور برای پرورش ورزشکاران شاخص و شایسته تلاش و کوشش می کنند.
وی اظهار کرد: چنانچه مدیریت خوب و برنامه ریزی جامع و وسیع داشته باشیم در این صورت می توان با بکارگیری بهترین ها و حضور توانمند در مسابقات برون مرزی، بر روی سکو قرار گرفت.
افتخاری افزود: امسال آنچه که در فکر و برنامه فدراسیون اسکی بود عملیاتی نشد و در واقع توانستیم با 30 تا 35 درصد توان برنامه ای خود به جلو رفته و همسان سازی و یکسان سازی را انجام دهیم.
رئیس فدراسیون اسکی به برگزاری کلاسهای مربیگری و دوره های تربیت مدرس اشاره کرد و گفت: امسال با فراغ بال و آرامش بیشتر، طرح استعدادیابی شروع خواهد شد و 13 استان کشور در این طرح قرار می گیرند.
افتخاری با بیان اینکه این استان ها تفکیک شده اند و امکانات و تجهیزات در اختیارشان قرار خواهد گرفت افزود: برای هر استان یک مربی مقیم برای رشته آلپاین، تعیین و معرفی شده است که در سه پروسه سه هفته ای وارد استان خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مسابقات منطقه ای بین چهار استان برگزار خواهد شد تصریح کرد: هر استان یک هفته میزبان مسابقات خواهد بود و جامعه هدف نیز رده سنی هفت تا 13 سال است و در کوران مسابقات نیز از بهترین مربیان استفاده خواهد شد.
افتخاری ادامه داد: پس از رقابت های منطقه ای، مسابقات نهایی در استان البرز یا تهران برگزار خواهد شد و بهترین ها را زیرنظر مربیان صاحب نام فدراسیون جهانی وارد عرصه تمرینات خواهیم کرد.
وی افزود: فدراسیون در تلاش است تا این طرح به صورت سالانه برگزار شود تا در یک پروسه چهارساله، نخبه های استانی شناسایی و وارد عرصه اسکی کشور شوند.
افتخاری با بیان اینکه تربیت قهرمانان خوب و شایسته نیازمند پیست مناسب است اظهار کرد: پیست اسکی زنجان فعال و با برنامه به پیش می رود و سال گذشته پیست بسیاری از استان ها ازجمله همدان، مرکزی، کهکیلویه و بویر احمد و کردستان تعطیل شدند.
وی تصریح کرد: اسکی باید در کشور، همسان، همنوا و هم جهت با تهران و البرز حرکت کند و با شناسایی نخبه ها، همه این حق را پیدا کنند که زیر پرچم جمهوری اسلامی، توانمندی های بالای خود را نشان دهند.
در مجمع انتخابات هیات اسکی استان زنجان، رضا اژدری با کسب 17 رای به مدت چهار سال دیگر در سمت خود ابقا شد.
6084/6085
خبرنگار: پرویز غفاری ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال