امام جمعه زنجان:

شیعه و سنی مورد حمایت انگلیس و آمریکا، 2 لبه یک قیچی هستند

زنجان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: تشیعی که مورد حمایت انگلیس و اهل سنتی که مورد حمایت آمریکا باشد، در واقع 2 لبه یک قیچی محسوب می شوند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته زنجان افزود: برای مقابله با دشمن در هر زمینه ای از جمله اعتقادی باید همیشه آماده بود.
امام جمعه زنجان تاکید کرد: باید روی نقاط مشترک این 2 مذهب تمرکز و توجه کرد، نه روی مباحث مورد اختلاف بین شیعه و سنی.
حجت الاسلام خاتمی افزود: قرآن، وجود پیامبر اسلام، قبله واحد، سنت پیامبر، عترت ایشان همگی ما را به وحدت دعوت می کنند.
وی گفت: باید تحمل شنیدن نظرات مخالف و اختلاف نظری که بین شیعه و سنی هست را به عنوان عامل ایجاد وحدت داشته باشیم.
امام جمعه زنجان تاکید کرد: برای اینکه از مکر دشمن در این حوزه در امان باشیم، باید علمای هر 2 مذهب کتب نظری یکدیگر را مطالعه کنند تا از عقاید طرف مقابل مطلع باشند و مانع از اختلاف افکنی دشمن به واسطه آگاهی نداشتن از نظرات یکدیگر شوند.
حجت الاسلام خاتمی ادامه داد: تا حدود زیادی سرنوشت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه با نحوه نظارت مجلس بر اجرای قانون و تصویب قانون جامع و دقیق مشخص می شود.
وی گفت: قانون اساسی هر کشور عالی ترین سند حقوقی آن کشور به شمار می رود.
امام جمعه زنجان تصریح کرد: دانشجویان امروز کشور مدیران و سیاست گذاران فردای ایران اسلامی هستند و چرخ های آینده این مملکت را خواهند چرخاند.
وی اظهار کرد: اگر امروز دانشجو، از نظر تربیتی، اخلاقی و دینی درست آموزش ببیند، کشور نیز در مسیر صحیحی حرکت کرده و هدایت خواهد شد.
به گزارش ایرنا، هفته آینده به مناسبت شهادت آیت الله مدرس و دانشجویان مبارز عدالت طلب در زمان طاغوت به ترتیب روز مجلس و دانشجو نامگذاری شده است.
3216/6085
خبرنگار : سجاد کریمی ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال