رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی:

فضای رسانه های محلی استان زنجان نمونه ای از توسعه یافتگی است

زنجان - ایرنا- رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی گفت: فضای مطبوعات محلی استان زنجان در کشور نمونه است ، نمونه ای از همکاری و تعامل بین مسوولان و روزنامه نگاران و توسعه یافتگی مطبوعات محلی محسوب می شود.

به گزارش ایرنا ، محمدمهدی فرقانی شامگاه سه شنبه در مراسم روز خبرنگار و اختتامیه سومین جشنواره مطبوعات و رسانه های استان زنجان افزود: با توجه 45 سال سابقه تحصیل ، روزنامه نگاری و تدریس ، مطبوعات محلی استان زنجان توسعه یافته و با کیفیت می بینم.
وی اظهار کرد: با همه مطبوعات استان ها آشنایی داشته و بیشتر جشنواره های محلی، سراسری و منطقه ای را داوری کردم ، بی تردید رسانه ها بویژه مطبوعات محلی استان زنجان یکی از قوی ترین ها، بهترین ها،و جذاب ترین در قیاس با همه مطبوعات استانی هستند.
این استاد ارتباطات خاطرنشان کرد: مطبوعات استان زنجان از نظر ساختار، سبک ها و محتوا وضعیت بهتری دارند و می توان گفت مطبوعات این استان به لحاظ ساختاری دست کمی ار روزنامه های سراسری نداشته، جذاب ، حرفه ای و المان های بصری به مخاطبان کمک می کند .
فرقانی افزود: به لحاظ محتوا نیز پشت این مطبوعات و رسانه های محلی استان زنجان یک تفکر توسعه ای نهفته و این موضوع بسیار اهمیت دارد و به این معنا که مطبوعات محلی این استان نخست بر مسائل محلی تمرکز داداند و این بعنی وظیفه ای که رسانه های محلی عهده دار هستند .
وی بیان کرد: نکته دوم این است مطبوعات استان زنجان بر اولویت های توسعه ای شناخت دارند و انگشت روی نارسایی‌هایی گذاشته اند ، که بوی خصومت و دشمنی با مسولان از آن نمی‌آید، اما همین امر هشداری است که مسوولان محلی شناخت بهتری از حوزه مسؤولیت خود پیدا کرده و تلاش برای رفع آن داشته باشند.
رئیس دانشکده علوم ارتباطات ادامه داد: تعامل بین همکاری مسوولان استان با رسانه های محلی به پویایی و رشد منجر شده و از طرفی اگر انها نخواهند رسانه ها را تحمل نکنند، رسانه ها نمی توانند به درجه ای از رشد و توسعه یافتگی دست یابند.
این مسئول بیان کرد: از سوی دیگر روزنامه نگاران محلی نیز بخواهند بدون رعایت عدالت، انصاف ، اعتدال و با شناخت بی جهت و مطالعه نشده انتقاد کنند، نمی توانند احساس و امنیت و آرامشی که برای انجام چنین حرفه ای ضروری است را داشته باشند.
فرقانی خاطر نشان کرد: متاسفانه باوجود تاریخ طولانی مطبوعات محلی مشکلات، کمبودها و نارسایی هایی نظیر ضعف بنیه مالی، فقر نیروی انسانی آموزش دیده و آماده ، فنی و تکینیک بالاتر از همه توزیع ، انتشار و مشکل مخاطب دارند و مطبوعات محلی استان زنجان توانسته این مشکلات را سپری کند.
به گزارش ایرنا،در پایان این مراسم برترین های جشنواره معرفی و از آنان قدردانی شدند.
17مرداد 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف افغانستان به همراه 8 نفر از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروهک تروریستی طالبان شهید شدند ، شورای فرهنگ عمومی کشور در اولین سالگرد این رخداد ، 17 مرداد را به پاس قدردانی از این مقام «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.
7320/ 8068
خبرنگار: اعظم شامی*** انتشار دهنده: اسماعیل جهانبخش

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال