6 کتابفروشی در زنجان مجری طرح 'عیدانه کتاب' هستند

زنجان - ایرنا - معاون امور فرهنگی و قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: در طرح 'عیدانه کتاب' که اجرای آن تا 15 فروردین سال 96 ادامه دارد، پنج کتابفروشی در شهر زنجان و یک کتابفروشی در شهر ابهر، مجری این طرح در استان هستند.

ابراهیم قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 'شهر کتاب' واقع در چهار راه سعدی، 'پاتوق کتاب' واقع در جنب امامزاده حضرت ابراهیم (ع) ، 'کتاب‌فروشی سهروردی' واقع در چهارراه انقلاب به سمت سعدی، 'کتابکده فرهنگ' واقع در چهار راه انقلاب، کوچه رهبری و 'کتاب‌فروشی کسری' واقع در بازارچه سعدی، مجری طرح 'عیدانه کتاب' در شهر زنجان هستند.
وی ادامه داد: در شهر ابهر نیز 'کتابفروشی بهمن'، واقع در بلوار طالقانی جنوبی، عضو و مجری اجرای طرح 'عیدانه کتاب' است.
قاسمی با بیان اینکه تخفیف عرضه کتاب در طرح 'عیدانه کتاب'، بین ٢٠ تا ٢٥ درصد است، افزود: سقف مجاز خرید برای هر خریدار در این طرح، به میزان یک میلیون ریال است.
وی اضافه کرد: خریدار می‌تواند در چند نوبت و از چند کتابفروشی، کتاب‌های عمومی را با ٢٠ درصد تخفیف و کتاب‌های کودک و نوجوان را با ٢٥ درصد تخفیف از کتابفروشی‌های عضو طرح «عیدانه کتاب» خریداری کند.
قاسمی خاطرنشان کرد: کتاب های درسی و کمک آموزشی شامل طرح 'عیدانه کتاب' نیست و کتابفروشی‌ها فقط مجاز به فروش کتاب‌های عمومی هستند.
امسال برای دومین سال پیاپی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح 'عیدانه کتاب' را با شعار «امسال هم کتاب عیدی دهیم» در سراسر کشور اجرا می کند تا از این طریق زمینه رونق بازار کتاب و افزایش سرانه مطالعه را در جامعه فراهم کند.
7312/6085
خبرنگار: حسن اکبری ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال