اعتکاف زمینه ساز رویش معنوی در بعد فردی و اجتماعی است

زنجان - ایرنا - دبیر ستاد اعتکاف استان زنجان گفت: آیین نورانی اعتکاف زمینه ساز رویش معنوی در بعد فردی و اجتماعی است و ثمره های فراوانی در نتیجه آن عاید فرد و جامعه می شود.

حجت الاسلام ولی الله مصائبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از زمان شروع ثبت نام متقاضیان برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف در استان زنجان، تا کنون بالغ بر پنج هزار نفر از طریق سامانه ثبت نام و نیز مراجعه حضوری به مراکز تعیین شده جهت شرکت در اعتکاف، نام نویسی کرده اند.
وی اظهار کرد: با توجه به استقبال متقاضیان، فرصت ثبت نام تمدید شده است و تا یکم اردیبهشت سال جاری ادامه دارد.
حجت الاسلام مصائبی افزود: پیش بینی می شود میزان شرکت کنندگان در آیین معنوی اعتکاف در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 30 درصد افزایش پیدا کند.
وی با بیان اینکه مبلغ دریافتی از معتکفین جهت تامین هزینه های تغذیه، 400 هزار ریال است، تاکید کرد: خیرین می توانند با مراجعه به اداره های تبلیغات اسلامی در سطح شهرستان ها نسبت به تأمین هزینه برگزاری مراسم اعتکاف اقدام کنند.
دبیر ستاد اعتکاف استان زنجان از اختصاص 56 مسجد درسطح استان به مراسم اعتکاف امسال خبر داد و گفت : بیش از 80 مبلغ و مبلغه نیز برای برگزاری حلقه های معرفت در کنار معتکفین در مساجد حضور خواهند داشت.
7312/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال