مدیرکل ارتباطات استان زنجان:

بهره مندی تمامی روستاهای بالای 20 خانوار زنجان از تلفن ثابت

زنجان - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: تمامی روستاهای بالای 20 خانوار این استان از تلفن ثابت بهره مند شده اند.

مرتضی شهامی روز یکشنبه به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی در دیدار با نمابنده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه با همکاری شرکت مخابرات و دیگر بخش های متولی تمامی روستاهای بالای 20 خانوار این استان از تلفن خانگی بهره مند شده اند، افزود: تلفن ثابت به جز چند روستا که مشکل تملک دارند، در اغلب روستاهای هدف این استان نصب شده است.
وی یادآوری کرد: برای جمعیت زیر 20 خانوار نیز خطوط تک ارتباطی 'موبایل' در نظر گرفته شده که این از جمله سیاست های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شمار می رود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان ادامه داد: سال گذشته از برنامه های مهم این استان اجرای پروژه خدماتی توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است.
وی با بیان اینکه پروژه uso ( خدمات عمومی الزامی ) این بخش در قالب خدمت دولت به عنوان وظیفه حاکمیتی به مناطق محروم تعریف شده است، ابراز کرد: بر این اساس با نهضت خدمات رسانی، تمام نقاط دورافتاده کشور به ارتباطات تلفنی و اینترنتی دسترسی پیدا می کنند.
شهامی یکی از اولویت های مهم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را نهضت تولید محتوا اعلام کرد و افزود: وزیر ارتباطات بر آغاز نهضت محتوا در بخش های مختلف تاکید کرده و در این خصوص اقداماتی نیز در کشور انجام شده است.
وی اظهار کرد: 9 دیتا سنتر در کشور آغاز به کار کرده است که این رخداد فعالیت های این بخش را توسعه خواهد داد.
مرکز داده (Data Center) به مجموعه ای از سرویس گرها، زیرساخت های ارتباطی، امنیتی و تجهیزات الکترونیکی گفته می شود که برای ارایه، نگهداری و پشتیبانی از سرویس های تحت شبکه (اینترنت،اینترانت،اکسترانت) به کار گماشته می شوند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان خاطرنشان کرد: این استان نیز می تواند در صورت حمایت های لازم و ارایه امکانات خاص قدم های موثری را در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات بردارد.
بیش از 36 درصد جمعیت استان زنجان درمناطق روستایی و مابقی درشهرها ساکن هستند.
هم اکنون 194 مرکز مخابراتی روستایی در استان زنجان فعالیت می کنند.
مجموع تلفن های منصوبه در استان 400هزار و 461 شماره، شمار مشترکان تلفن ثابت 353هزار و 230 مشترک و مجموع مشترکان تلفن همراه اول این استان 894هزار و 584 مشترک می باشد.
6085/7320

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال