مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس:

زنجان میزبان پنج شهید دفاع مقدس می شود

زنجان - ایرنا - مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس استان زنجان گفت: این استان میزبان دو شهید گمنام و سه شهید شناسایی شده می شود.

علی مهدیخانی روزدوشنبه درجمع خبرنگاران افزود: این شهیدان عصر روز چهارشنبه وارد استان و روز پنجشنبه در شهرستان های زنجان و خرمدره تدفین می شوند.
وی یادآورشد: هر پنج شهید تفحص شده دفاع مقدس در عملیات خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسیده اند.
عملیات خیبر یکی از عملیات های تهاجمی نیروهای مسلح ایران در جریان جنگ ایران و عراق بود که سوم اسفند ماه 1362 آغاز شد و تا 22 اسفند همان سال در جزیره مجنون برای بیرون راندن نیروهای بعثی ادامه یافت.
مهدیخانی با بیان اینکه پیکر مطهر این شهدای گمنام 23 و 27 ساله راهی شهرستان خرمدره می شوند، اظهار کرد: پیکر مطهر سه شهید شناسایی شده که دو نفر از آنان متعلق به یک خانواده هستند نیز، چهارشنبه وارد شهر زنجان شده و روز پنجشنبه با حضور خانواده آنان، مردم و مسوولان این استان تدفین می شوند.
مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس استان زنجان گفت: پیکر دو شهید گمنام عصر چهارشنبه وارد خرمدره می شود و پس از اقامه نماز مغرب و عشا در محل مصلای این شهر، مراسم وداع با آنان برگزار می شود.
وی خاطر نشان کرد: مراسم تدفین آنان نیز پنجشنبه همین هفته در محل پارک الغدیر خرمدره با حضور مردم و خانواده های شهدا برگزار خواهد شد.
مهدیخانی به اطلاع رسانی نکردن اسامی سه شهید شناسایی شده به خانواده های آنان اشاره کرد و ادامه داد: صبح با حضور مسوولان بنیاد شهید و سپاه انصارالمهدی(عج) با خانواده آنان دیدار و خبر بازگشت پیکر مطهر فرزندان شهید آنان را می دهند.
مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار ارزش های دفاع مقدس استان زنجان گفت: این سه شهید نیز عصر چهارشنبه وارد زنجان می شوند و از سوی خانواده های خود مورد استقبال قرار می گیرند.
وی افزود: مراسم وداع با این شهدا چهارشنبه شب در محل حسینیه اعظم زنجان پس از اقامه نماز مغرب و عشا برگزار می شود.
مهدیخانی یادآورشد: ساعت 10 پنجشنبه هفته جاری نیز پس از اقامه نماز میت توسط نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در مقابل مسجد جامع، این سه شهید در محلی که توسط خانواده های آنان در نظر گرفته شده است، دفن می شوند.
وی اظهار کرد: این بنیاد محل گلزار شهدای پایین را برای تدفین این شهدا در نظر گرفته است اما مکان دفن متناسب با صلاحدید خانواده های آنان می تواند تغییر کند.
3001/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال