خودروهای شخصی پارک شده در ایستگاه ویژه تاکسی و اتوبوس، به پارکینگ منتقل می شود

زنجان - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان زنجان گفت: خودروهای شخصی پارک شده در ایستگاه های ویژه تاکسی و اتوبوس، از سوی پلیس و با استفاده از جرثقیل به پارکینگ منتقل خواهند شد.

سرگرد عباس مظفری، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پلیس در صورت مشاهده این تخلف علاوه بر صدور برگه جریمه، خودرو را به پارکینگ انتقال خواهد داد که ترخیص آن نیز مستلزم پرداخت خلافی، هزینه پارکینگ و حمل جرثقیل می باشد.
وی اظهار کرد: رانندگانی که نسبت به این موضوع بی توجه باشند به حتم پلیس برابر قوانین و راهنمایی و رانندگی و بدون هیچ اغماضی با آنان برخورد خواهد کرد و برای ترخیص خودرو از پارکینگ نیز باید وقت بیشتری صرف و دوندگی کنند.
مظفری افزود: راننده ای که خودرو در اختیار را به صورت دوبله پارک و با این کار در تردد دیگر خودروها اخلال ایجاد کرده و زمینه را برای انحراف خودروها و وقوع تصادف فراهم می سازد یقین بداند که طبق قوانین و مقررات، اعمال قانون خواهد شد.
وی با بیان اینکه تلاش بی وقفه پلیس راهنمایی و رانندگی برای حفظ نظم و انضباط ترافیکی هر چه بهتر و بیشتر در سطح خیابان های شهر است، تصریح کرد: برخی رانندگان نیز با پارک خودرو در حریم تقاطع ها، میدان ها و چهارراه ها، در تردد دیگر خودروها مشکل ایجاد می کنند که پلیس در صورت مشاهده با چنین افراد سهل انگار نیز که نسبت به قوانین بی احترامی می کنند برخورد قانونی خواهد کرد.
مظفری با یادآوری اینکه در محل های یاد شده نیازی به نصب تابلو 'توقف ممنوع' نیست افزود: رانندگان به خوبی می دانند که 15 متر مانده بر سر تقاطع ها ، میدان ها و چهارراه ها حق پارک خودرو ندارند ولی برخی از آنان این تخلف را که اغلب نیز موجب تصادفات رانندگی می شود انجام می دهند و از پلیس نیز انتظار عدم اعمال قانون دارند.
وی میزان جریمه خودروهای پارک شده در این مکان را 500 هزار ریال و دوبله پارکها را نیز 300 هزار ریال اعلام و اظهارکرد: اگر خواهان ترافیک روان و آسان در سطح شهر زنجان هستیم رانندگان باید به شکل بهتری تن به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی بدهند.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان زنجان گفت: با توجه به اینکه پارکینگ هسته مرکزی شهر زنجان به دلیل اجرای طرح سبزه میدان از سوی شهرداری زنجان حذف شده و این مشکلاتی را در پارک خودروها بوجود آورده است.
مظفری از شهروندان خواست با توجه به کمی جای پارک خودروها در هسته مرکزی شهر زنجان برای تردد در این مسیرها از وسایط نقلیه عمومی استفاده کنند تا بخش زیادی از وقت خود را صرف یافتن جای پارک نکنند.
597/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال