زنجان دومین استان کشور در توسعه زراعت چوب است

زنجان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: این استان دومین رتبه کشور در توسعه زراعت چوب و تولید گونه جنگلی ارس را دارد.

به گزارش ایرنا بهمن اسکندری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: امسال 272 هکتار در خصوص توسعه زراعت چوب در استان زنجان اجرا شده است.
وی یادآورشد: شهرستان زنجان دارای 100 هکتار و سایر شهرستان های این استان نیز داری 48 هکتار جنگل هستند که 40 هکتار دیگر نیز در اردیبهشت سال آینده جنگل کاری خواهد شد.
اسکندری تصریح کرد: سال جاری 65 فقره پرونده از دامداران در خصوص ورود دام غیرمجاز خارج از ظرفیت مراتع به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.
وی احیا مراتع در استان زنجان را 400 هکتار ذکر و ابرازکرد: احیا اراضی کم بازده 215 هکتار انجام و500 هکتار دیگر نیز در فروردین 93 انجام خواهد شد.
اسکندری خاطرنشان کرد: در حوزه حفاظت و جلوگیری از تصرفات اراضی ملی 206 فقره پرونده متصرفین مساحت 870 هکتار به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: 111 مورد تصرف اراضی ملی به مساحت 400 هکتار از متصرفان رفع تصرف شده است.
اسکندری افزود: امسال بیماری های جنگلی در شهرستان طارم مشاهده شد و برای جلوگیری از طغیان آفت بلوط برگ خوار و پروانه دم طلایی در سال آینده مبارزه با این آفت ها در 870هکتار از جنگل های این شهرستان درحال انجام است که فروردین ماه سال آینده به پایان خواهد رسید.
وی یادآورشد: در این استان 42 مورد آتش سوزی مراتع را طعمه حریق کرده است که به میزان احیا، مراتع طعمه حریق می شود.
اسکندری اظهارکرد: در حوزه توسعه 338 هزار اصله نهال در استان کاشته شده و 200 همیار طبیعت به تعداد همیاران اضافه شد.
وی تعداد همیاران طبیعت را در این استان یکهزار و 200 نفر عنوان کرد.
در پایان این نشست از طرح آبخیزداری و جنگل کاری جنوب زنجان بازدید شد.
7325/596

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال