سرپرست معاونت هماهنگی اقتصادی استانداری :

زمان صدور مجوز سرمایه‌گذاری برای متقاضیان در یزد کاهش یابد

یزد - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری یزد با تأکید بر رونق سرمایه‌گذاری در استان، تسریع در این امور و کاهش مدت‌زمان صدور مجوزها را خواستار شد.

به گزارش ایرنا ، مسعود عظیمی زاده روز سه‌شنبه در اولین نشست نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌های عضو مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان اظهار داشت: اگر طرح ارائه‌شده از سوی سرمایه‌گذاران، امکان صدور مجوز دارد باید مسئولان نهادهای موظف در کمترین زمان ممکن اظهار نظر کنند و اعلام عدم امکان آن نیز باید بر مبنای مستندات باشد.
وی بر فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و حفظ و ایجاد اشتغال پایدار در این حوزه تأکید کرد و گفت: در بحث سرمایه‌گذاری گرچه از استان‌های موفق هستیم؛ باید از تجربه دیگر استان‌های پیشتاز در این ارتباط استفاده کنیم.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری یزد بابیان اینکه سیاست‌گذاری اقتصادی باید بر مبنای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید باشد تصریح کرد: باید اقتصاد شهری را در رشد سرمایه‌گذاری مشارکت دهیم.
عظیمی زاده ، تقویت صادرات را موجب تقویت تولید و سرمایه‌گذاری دانست و گفت: اگر بازار تقویت و مشکلات صادرات رفع نشود؛ بخش‌های یادشده نیز با مشکلاتی روبرو خواهد شد.
وی بابیان اینکه یزدی‌ها در بازار مورد وثوق و اطمینان مردم هستند اضافه کرد: باید این برند را حفظ و در جهت رشد و تقویت فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری استان بهره گرفت ، امیدواریم با هم اندیشی و همفکری مسئولان دستگاه‌های متولی امور بتوانیم گام‌های اساسی‌تر را در این بخش برداریم و یزد را در شمار استان‌های موفق‌تر قرار دهیم.
این مسئول، استفاده از ظرفیت‌های بخش اعتبار خارجی( فاینانس)، پتانسیل گردشگری، صنعت، معدن و بورس را برای رونق سرمایه‌گذاری و تولید خواستار شد.
سال 96 درمجموع 422 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در استان جلب شد که این میزان 25 درصد بالاتر از هدف تعیین‌شده بود.
یزد در ارزیابی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی رتبه سوم را در شاخص‌های پیمایشی امنیت سرمایه‌گذاری به خود اختصاص داد و جزو استان‌های برتر در این زمینه شناخته شد.
1968/ 2047

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال