همزمان با هفته جوان،

جشن نشاط و امید جوانان در یزد برگزار شد

یزد - ایرنا - جشن نشاط و امید جوانان یزد در سالروز میلاد مهدی موعود(عج) و هفته جوان شامگاه یکشنبه با حضور استاندار، مدیرکل ورزش و جوانان، جمعی از مسئولان، خانواده ها و جوانان در سالن شهید صدوقی (ره) یزد برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم استاندار یزد گفت: حضور جوانان در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و بهره گیری از توان و دیدگاه آنها در راه اهداف نظام و انقلاب اسلامی محور برنامه های دولت است.
محمدعلی طالبی افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی جوانان با امید و نشاط بیشتر در عرصه های مختلف مشارکت دارند و برای تعالی جامعه اسلامی از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.
استاندار یزد تصریح کرد: حضور جوانان در تشکل های مردم نهاد و فعالیت در عرصه های مختلف یک فرصت است که باید قدر آن را بیش از گذشته مردم و مسئولان بدانند.
طالبی به بیانیه گام دوم انقلاب و اهمیت حضور جوانان در عرصه کار و فعالیت و کمک به کشور به عنوان یک ضرورت اشاره و بر جلب همکاری این قشر تاثیر گذار تاکید کرد.
وی یادآور شد: جوانان ایران اسلامی با انگیزه بالا و نشاط آماده هرگونه فعالیت هستند و از برنامه های مهم و مورد تاکید دولت و نظام، بهره گیری از تمام ظرفیت هاست.

**فعالیت 48 تشکل مردم نهاد جوانان
همچنین مدیرکل ورزش و جوانان یزد گفت: هم اکنون 48 تشکل مردم نهاد(سمن ها) در حوزه جوانان در عرصه های مختلف در استان به انجام برنامه و جذب جامعه هدف اقدام می کنند.
مسعود شریعتی خاطر نشان کرد: از برنامه های خوبی که توسط دولت و این اداره کل برای جوانان پیش بینی شده ایجاد زمینه مشارکت آنها در میدان کار، تلاش و اقدام است.
این مسئول اظهار داشت: جوانان یزدی به خاطر ظرفیت های خوبی که دارند در سال های اخیر در رشته های مختلف در رقابت های کشوری برای استان افتخار آفرینی کرده اند.
شریعتی گفت: برگزاری دوره های آموزشی برای جوانان و همکاری در برگزاری مسابقات، همایش ها، اردوها و حضور در برنامه های کشوری از جمله عملکردهای انجام شده است.
وی ابراز امیدواری کرد که جوانان با همدلی و فعالیت مضاعف با همکاری بخش های مختلف و خانواده ها بتوانند روز به روز در زندگی و برنامه های اجتماعی موفق باشند.

** اشتغال مطالبه اصلی
همچنین معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان یزد اظهار داشت: اشتغال، ازدواج و مسکن سه مطالبه اصلی جوانان است که برای حل آنها با همکاری دستگاه های اجرایی و تشکل ها اقدام می شود.
احمد طالبی افزود: توجه به تشکل های مردم نهاد در حوزه جوانان و واگذاری امور مختلف و کاهش تصدی گری جزو برنامه های مهم این اداره کل است که صورت می گیرد.
وی خاطر نشان کرد: برای ارتقای علمی و توانمندسازی جوانان بر حسب نیاز توسط تشکل ها و پیگیری این معاونت و حمایت و همراهی مسئولان نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام می شود.
طالبی به اهمیت جلب مشارکت جوانان و حضور فعال آنها در عرصه های مختلف تاکید کرد و همکاری دستگاه های اجرایی در این موضوع مهم را خواستار شد.
همچنین در مراسم یادشده از چهار جوان برتر استان به نام های مهدیه خاکباز فعال ورزشی، مرجان انتظاری فعال دانشجویی، عماد مرشدیان فعال کارآفرینی و سید مصطفی فخاری فعال هنری تجلیل شد.
همچنین 23 تشکل مردم نهاد فعال حوزه جوانان معرفی شدند و مورد تجلیل قرار گرفتند.
هفته جوان از میلاد حصرت علی اکبر (ع) آغاز شده است.
25 درصد جمعیت استان یزد جوان هستند.
استان یزد بر اساس سرشماری سال 1395 یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد.
7536/ 2047/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال