امام جمعه مهریز همکاری در تکمیل طرح حوزه علمیه را خواستار شد

یزد - ایرنا - امام جمعه مهریز گفت: برای تکمیل و تجهیز حوزه علمیه امام حعفر صادق (ع) این شهرستان به همکاری مردم و خیران بیش از هر زمانی نیاز است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی روز یکشنبه به همراه فرماندار مهریز از بخش های مختلف ساختمان در دست احداث حوزه بازدید کرد و افزود: فاز اول این طرح حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای تکمیل و تجهیز آن به پنج میلیارد ریال بودجه نیاز است.
وی ادامه داد: بعد از تکمیل و تجهیز این فاز در وسعت هزار متر مربع با همکاری خیران و پیگیری مسئولان، فعالیت برای شروع سه فاز دیگر ساختمان حوزه علمیه آغاز می شود.
امام جمعه مهریز با اشاره به اینکه فضای کنونی حوزه محدود است و در شان حوزویان منطقه برای تحصیل نیست بر ضرورت همکاری مردم و خیران برای تکمیل و تجهیز مکان جدید تاکید کرد.
همچنین فرماندار مهریز با قدردانی از پیگیری امام جمعه و همراهی مسئولان و خیران به نقش حوزه و فعالیت های فرهنگی و دینی آن در منطقه برای مردم و جوانان تاکید کرد.
رضا زارع زاده مهریزی گفت: همراهی مسئولان و پیگیری برای تکمیل مجموعه کامل ساختمان حوزه به خصوص فاز اول و تجهیز آن در دستور کار است و با جدیت تا حصول نتیجه نهایی تلاش ها ادامه دارد.
وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری مردم و خیران حوزه ای در شان شهرستان احداث شود و بتواند وظایف دینی و رسالت اجتماعی خود را به نحو مناسب انجام دهد که مورد تاکید نظام و انقلاب اسلامی است.
عملیات اجرایی حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) مهریز هفت سال پیش در زمینی به وسعت 11 هزار و 500 متر مربع در مرکز این شهرستان آغاز شده است.
هم اکنون در 2 حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) و مکتب الزهرا (س) مهریز 150 طلبه برادر و خواهر تحصیل می کنند.
مرکز شهرستان 55 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
7536/ 2047

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال