رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

زمینه اشتغال 300 نفر در ابرکوه فراهم شد

یزد - ایرنا - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه گفت: در سال 1397 با پرداخت 185 میلیارد ریال وام با همکاری بانک های عامل به افراد جویای کار شهرستان در مناطق روستایی و عشایری ، زمینه اشتغال 300 نفر فراهم‌ شد.

ناصر زارع عصر روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا با بیان اینکه اولویت پرداخت تسهیلات به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است ، اظهار داشت: این مبلغ صرف اجرای طرح‌های کشاورزی ، تولید فرآورده‌های دامی، صنایع غذایی و تبدیلی، فرش دستبافت، گردشگری ، فناوری اطلاعات ، ورزشی ، آموزش و رفاهی ، مشاغل خانگی و خدماتی ‌شده است .
وی ادامه داد: با پرداخت تسهیلات هم اکنون 182 طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری ، فراگیر و مشاغل خانگی با 80 تا 100 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست.
زراع بابیان اینکه از مجموع طرح‌های اشتغال‌زا ، 80 مورد مشاغل خانگی است ، خاطرنشان کرد: برای این طرح‌ها 9 میلیارد و 830 میلیون ریال تسهیلات به زنان سرپرست خانوار پرداخت ‌شد.
این مسئول حوزه تعاون با اشاره به اینکه تسهیلات با بهره 6 و چهار درصد و زمان بازپرداخت آن سه الی پنج ‌سال است، تصریح کرد: ابرکوه سال گذشته در جذب تسهیلات اشتغال‌ روستایی و عشایری از لحاظ تعداد طرح‌ و نیز تعداد اشتغال رتبه نخست استان یزد را کسب کرد.
رئیس اداره تعاون ابرکوه خاطرنشان کرد: حدود 240 طرح اشتغال زایی برای دریافت وام خود اشتغالی به میزان 350 میلیارد ریال در نوبت دریافت وام هستند.
زارع ادامه داد: بر اساس آمار سرشماری سال 1395 تعداد بیکاران شهرستان 2 هزار و 450 نفر بودند که 850 نفر آنان فارغ‌التحصیلان مراکز دانشگاهی هستند که از سال 95 تاکنون با پرداخت وام و بهره‌برداری از طرح‌های اشتغال‌زا تعداد جویندگان کار به 950 نفر کاهش‌ یافته است.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه تصریح کرد: از مجموع سه هزار بنگاه اقتصادی حوزه صنعت ، معدن ، کشاورزی، دامداری ، خدمات ، اصناف و گردشگری ، یک هزار و 113 مورد بنگاه‌های اقتصادی است که در این واحدها پنج هزار و 45 نفر مشغول به کار هستند.
آمار بیکاری استان یزد حدود 14 درصد است، این استان در سال 1395، یک میلیون و 138 هزار نفرجمعیت داشت.
مرکز شهرستان 53 هزارنفری ابرکوه در140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 2047/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال