رئیس اداره:

178 همیار طبیعت در مهریز فعالیت دارند

یزد - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: تاکنون 178 نفر مردم این شهرستان با دریافت کارت همیار افتخاری طیبعت با این اداره در حفاظت از عرصه های طبیعی همکاری دارند.

سید علی باقری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد 70 نفر دانش آموز و بقیه دانشجو، دامدار، کشاورز، دهیار و از اعضای شوراهای اسلامی روستاها هستند.
به گفته وی همیاران طبیعت بازوی قوی مردمی در کنار برنامه های این اداره هستند که نقش نظارتی در انجام وظیفه به صورت فردی و گروهی به عهده دارند.
وی ادامه داد: همکاری با این اداره در اجرای ترویج فرهنگ منابع‌ طبیعی در بین اقشار مختلف جامعه، جلب مشارکت مردم در امر حفاظت و احیاء و توسعه عرصه ها و اراضی ملی است.
باقری تصریح کرد: سال 1397 با همکاری همیاران طبیعت برنامه های مختلفی در بذرپاشی، طرح ملی جنگلانه و اطفای حریق در مراتع اجرا شد.
به گزارش ایرنا، همیاران طبیعت در سه گروه محافظ، مروج و مروج دانش‌آموزی دسته‌بندی می‌شوند.
طبق آمار، پارسال 140 هزار همیار طبیعت در کشور ساماندهی شدند، که 92 هزار نفرشان دانش آموزان بودند.
همیار طبیعت فردی است که با انگیزه معنوی و بر پایه علاقه‌مندی به طبیعت، داوطلبانه عضو این طرح ملی هستند تا با پیشبرد اهداف سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری از جمله حفاظت، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از منابع‌طبیعی، در شکوفایی و سرسبزی محل زندگی خود سهمی داشته باشد.
ایران بیش از 134 میلیون هکتار اراضی ملی در قالب جنگل و مرتع دارد.
عرصه های منابع طبیعی مهریز 600 هزار هکتار است و مرکز این شهرستان 55 هزار نفری در 30 کیلومتری شهر یزد قرار دارد.
7536/ 2047/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال