در آستانه نوروز باستانی

برای دهمین سال متوالی بافت تاریخی شهر اردکان پاک‌سازی شد

یزد - ایرنا - برای دهمین سال متوالی ‌و به مناسبت نوروز باستانی، پاک سازی بافت تاریخی شهر اردکان توسط انجمن چارسوق کویر با همکاری شهرداری ، اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و با حضور تعدادی از مردم ، مسئولان و با مشارکت ساکنان بافت تاریخی انجام شد.

به گزارش ایرنا در این حرکت نمادین روز پنجشنبه که از بازار چهارسوق تا بوم گردی خشت و ماه ادامه یافت ، امام‌جمعه ،‌ شهردار ، اعضای شورای شهر و تعدادی از مسئولان با همراهی مردم به پاک‌سازی این منطقه پرداختند .
رئیس شورای شهر اردکان در حاشیه برگزاری این آیین بابیان اینکه در نظر است ، برنامه‌های نوروز 98 را متفاوت‌تر از سال‌های قبل برگزار کنیم، افزود: نوروز 97 کاستی‌های زیادی در منطقه بافت تاریخی وجود داشت، امیدواریم امسال جنب‌وجوش به‌مراتب بیشتر از سال قبل باشد و خلاء ها نیز کمتر باشد.
سیدمحمد حسینی پور اظهار داشت:‌ اعضای شورا به این جمع‌بندی رسیدند، دوستانی که در انجمن چهارسوق کویر با عشق و علاقه خاص فعالیت می‌کردند دعوت به همکاری کنیم و با رأی مطلق شورا و همراهی کامل شهردار این امر محقق شد و آنها وارد عرصه این فعالیت شدند .
وی ضمن تشکر از این انجمن مردم‌نهاد افزود: امیدواریم امسال بیشترین جذب مسافر و گردشگر را داشته باشیم و به نحو احسن ، شهر را معرفی کنیم .
همچنین رئیس هیات مدیره انجمن چهارسوق اردکان بابیان اینکه همه ساله در آستانه ورود گردشگران به این شهرستان ،‌ بافت تاریخی را از وجود زباله‌ها و مواد زائد پاکسازی می‌شود، تصریح کرد: این برنامه سال‌های گذشته مورد استقبال قرار گرفت ، امسال در آخرین پنجشنبه سال از محل بازار تاریخی چهارسوق اردکان انجام شد.
محمد پور روستایی افزود: انجمن چهارسوق کویر امیدوار است با برپایی چنین برنامه‌هایی و فرهنگ‌سازی عمومی، شاهد شهر پاکیزه و تمیزی باشیم.
این مراسم که به روال سال‌های قبل، در آخرین پنجشنبه هرسال برگزار می‌شود، از ابتکارهای انجمن چهارسوق است که به‌عنوان الگویی موفق و پیشرو در بافت‌های تاریخی و محوطه‌های باستانی استان اجرا می‌شود.
مرکز شهرستان 98 هزارنفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
7544/ 2047/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال