امام جمعه یزد:

هدف اصلی ورزش، ترویج فضائل اخلاقی است

یزد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: هدف اصلی ورزش در اسلام کمک به ترویج فضائل اخلاقی و انسانی است.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدرضا ناصری ، جمعه شب در آیین تجلیل از قهرمانان و نام آوران ورزش که با حضور جمعی از مسئولان و ورزشکاران در سالن شهید عباسپور برگزار شد افزود: هدف در ورزش باید رسیدن به مردانگی و اخلاق و معنویت باشد.
وی ادامه داد: هدف در ورزش آماده شدن و ارتقای توانایی ها برای ارائه خدمت به مردم و حل مسائل و مشکلات است و ورزشکاران موفق با هدف در مسیر تعالی فعالیت می کنند.
امام جمعه یزد اظهار داشت: کمال حقیقی برای انسان داشتن جسمی سالم و روحی آماده در عبادت خدا و فعالیت در انجام وظایفی که بر عهده اوست.
ناصری تصریح کرد: تمام تلاش ورزشکاران و قهرمانان باید رسیدن به قله های موفقیت، خدمت خالصانه به مردم و حضور در عرصه های کار و فعالیت بر اساس ارزش های دینی باشد.
همچنین استاندار یزد گفت: خدمت به ورزش و جامعه بزرگ ورزشکاران در اصل خدمت به توسعه همه جانبه استان در ابعاد فرهنگی و اجتماعی است و دولت از آن حمایت می کند.
محمدعلی طالبی افزود: توجه به ورزش و فعالیت های همگانی و قهرمانی در این حوزه مهم موجب تامین سلامتی، نشاط و شادی جامعه و جوانان است، ظرفیت های خوبی در ورزش استان وجود دارد که باید با همکاری بخش خصوصی و خیران برای تعالی آن گام های موثری برداشت.
طالبی گفت: اعتلای ورزش استان به همکاری و تعامل تمام دلسوزان و علاقه مندان نیاز دارد و در سال های اخیر در این خصوص کارهای زیادی انجام شده و باید تداوم یابد.
همچنین مدیرکل ورزش و جوانان یزد گفت: تکریم قهرمانان، مدال آوران و افتخارآفرینان عرصه ورزش یک وظیفه مهم است و نقش اساسی در ایجاد انگیزه برای تعالی آن دارد.
مسعود شریعتی افزود: ورزشکاران مومن یزد در سال ها اخیر در سایه تلاش مضاعف و با همکاری بخش های اداری و خصوصی در اکثر رشته ها برای دارالعباده افتحار کسب کردند.
وی تصریح کرد: همکاری تمام پیشکسوتان، خیران، بخش خصوصی، باشگاه ها، رسانه ها، دستگاه های اجرایی و عموم ورزشکاران و علاقه مندان موجب پیشرفت ورزش شده است.
در این مراسم که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد با لوح و هدایایی از مدال آوران و فعالان ورزش یزد در 40 سال گذشته قدردانی به عمل آمد.
استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت 65 هزار ورزشکار بیمه شده دارد که در 48 هیات ورزشی فعالیت دارند.
7536/ 6197

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال