امام جمعه موقت یزد:

امید به دشمن، امید کاذب است

یزد - ایرنا - امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه نگاه و امید به دشمن یک امید کاذب است گفت: فکر نکنید حالا که معاهده با دشمن امضاء کردید قرار است همه مشکلات کشور رفع شود.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمدرضا مدرسی در خطبه های نمازجمعه این هفته یزد افزود: اساس و پیشرفت و حرکت صحیح ما در این نهفته است که امید به خدا و اعتماد به توانایی خود داشته باشیم و هرگز امید کاذب نداشته باشیم.
وی اظهار داشت : در همین قضیه FATF مبادا مسوولان امید کاذب به دشمن و ترس بیجا از آن داشته باشند، متاسفانه برخی دیدند که یک مقداری امیدشان قطع شده و معاهده با آنها و عمل نکردن به برخی تعهدات آنها بنا نیست راه را به آنها نشان دهد و به آنها یاری برساند از راه ترس وارد شدند.
وی تصریح کرد: هیچگاه نترسید و آن چه را که عقل سلیم نه عقل ضعیف ، اقتضا کرد باید عمل کرد و هرگز زیر بار ذلت و تعهد بیجا نباید رفت.
مدرسی با بیان اینکه هرگز از دشمن نترسید و تنها از خدا بترسید گفت: برخی می گویند اگر ما امضا نکنیم چه می شود، خواهید دید هیچ اتفاقی نمی افتد اگر شما استوار و محکم و مردم منسجم هم باشند که هستند دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند.
امام جمعه موقت یزد تصریح کرد: الان یکسال است که اروپا وعده کاذب و دریچه معاملات برای حفظ برجام اعلام کرده است ، اما نتیجه ای نداشته ، امیدواریم مسوولان با فکر باز ، شجاعت و دیدن مصالح کشور بدون هیچ واهمه ای و با اتکا به خدا آنچه که حق است را انجام دهند.
مدرسی افزود: با توکل برخدا و رهنمودهای های مقام معظم رهبری راه صحیح راه اسلام و رهبری را در پیش بگیرید که انشالله پیروز خواهیم شد.
امام جمعه موقت در ادامه به صدور بیانیه مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ایشان در این بیانیه مطالب مهمی را با درایت ، تیزبینی و صرف وقت برای هدایت نسل آینده و امروز و جوانان آورده اند و این راهنمایی بزرگی برای ما است.
وی اضافه کرد: باید متون بیانیه یاد شده که در زمینه مسائل مختلف کشور است در همایش ها ، سمینارها ، مراکز آموزشی عالی ، مدارس و حوزه علمیه کشور مورد بحث قرار گیرد و مطالب آن توضیح داده شود.
امام جمعه موقت یزد یادآور شد: مسوولانی که رسما در منصب های قدرت قرار دارند، هیات دولت ، ریاست جمهوری ، مجلس و قوه قضاییه و همه کسانی که به نوعی دست اندرکار مدیریت مسائل کشور هستند در حیطه قدرت و اختیار خودشان باید به جد به فرمایشات رهبری توجه کنید .
وی با اشاره به اینکه کارها و مدیریت های مهم را که در سرنوشت مردم تاثیر دارد به جوانان انقلابی باسواد، پای کار و فداکار بسپارید تصریح کرد: اگر مجموعه های مدیریت اجرایی و شبه اجرایی کشور به ویژه در این شرایط در دست کسانی باشد که شغل شان ، کارشان و پست آنها و مقام مدیریت آنها به عنوان شغل برای آنها باشد نه به عنوان وظیفه یا مسوولیت ، کشور نه تنها پیشرفت نخواهد کرد بلکه در جا می زند.
وی تصریح کرد: کسانی که مسوولیت و شغل خود براساس درآمدی برای زندگی خود می پذیرند نمی توانند کشور ما را اداره کنند این را تجربه به ما نشان داد و دیدیم که 17 میلیارد دلار بدون مدیریت صحیح پخش شد این عدد کمی نیست اگر درست مدیریت کرده بودند بسیاری از مشکلات کشور رفع شده بود.
امام جمعه موقت یزد در ادامه از حضورپرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن تقدیر کرد و گفت: این حضور موجب یاس و ناامیدی دشمنان نظام و انقلاب شد.
به گزارش ایرنا در محل برپایی نماز جمعه یزد توماری با عنوان بدتر از برجام به طول 36 متر توسط نمازگزاران به امضا رسید که در آن تصویب قرار داد FATF توسط مجلس را زیر سوال بردن امنیت کشور و عزت ملی مردم ایران دانسته و بر مخالفت مردم انقلابی یزد با آن تاکید شده است.
2088/ 6197

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال