کارگاه آموزشی عکاسی با تلفن همراه در میبد برگزار شد

یزد - ایرنا - کارگاه آموزشی عکاسی با تلفن همراه که با حضور 30 هنرجو از شهرهای تهران ، شهرکرد، بافق ، اشکذر، میبد ، اردکان و یزد روزهای پنجشنبه و جمعه به مدت 20 ساعت در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد برگزار شد، جمعه شب پایان یافت.

به گزارش ایرنا ، رئیس انجمن عکاسی میبد جمعه شب در مراسم پایانی این دوره آموزشی گفت: این کارگاه به صورت آموزشی تشکیل شد که هدف از آن آشنایی علاقه مندان به هنر عکاسی با قابلیت های تلفن موبایل برای تولید تصاویر حرفه ای است.
فروغ السادات موسوی افزود: موبایل قابلیت های فنی خاص خود را دارد و می تواند گاهی جایگزین دوربین عکاسی شود و جدا از نگاه ابزاری به موبایل درک نور اهمیت زیادی دارد که می تواند با یک دوربین عکاسی و یا با یک موبایل ثبت شود.
همچنین مدرس این کارگاه آموزشی که در شهرهای مختلف کشور کارگاه های عکاسی برگزار کرد، نیز در سخنانی هدف از برگزاری کارگاه را رشد تفکر عکاسی ، درک بهتر دنیای اطراف با نگاه ویژه به تاثیر نور در ایجاد تصاویر و همچنین رویکردی دانست که به دنبال آن مردم توجه بیشتری به محیط اطراف خود داشته باشند و برای عکاسی از ساده ترین و در دسترس ترین ابزار استفاده کنند تا به صورت روزانه اتفاق های مهم زندگی خود را ثبت کنند.
نگار آقاعلی طاری افزود: داشتن ابزار خوب اولویت برای ثبت عکس نیست و هرکس حق لذت بردن از عکس گرفتن را دارد و به همین دلیل بیشتر تاکید بر درک دنیای اطراف ، نور و کادربندی در تصویر بود.
وی تصریح کرد: هنرجویان عکاسی در میبد به ویژه در گروه سنی نوجوان با جدی گرفتن این کارگاه همانطور که به صورت نظری یاد گرفتند عملی هم کار کردند و در اجرا که بیشترین وقت و دقت را گذاشتند، نشان دادند، استعدادهای خوبی در زمینه هنر عکاسی دارند.
این مدرس عکاسی بهترین عامل برای موفق شدن در عکاسی را داشتن نگاه خوب ، فلسفه و ایدئولوژی مشخص برای زندگی عنوان کرد تا فرد با توجه به فلسفه زندگی خودش بتواند بهتر ببیند نه اینکه منحصرا تنها با توجه به اینکه چیزی نور و فرم دارد به صورت تقلیدی کار عکاسی را انجام دهد ، باید با گذر زمان نگاه خاص خود در عکاسی را پیدا کند.
10 انجمن در زمینه های هنری، خوشنویسی ، عکاسی ، فن بیان و گویندگی ، نمایش و... در شهرستان میبد فعالیت دارد.
مرکز شهرستان 104هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.
9934/ 2047/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال