کارگاه قصه‌گویی مادر و کودک در مهریز برگزار شد

یزد - ایرنا - کارگاه قصه‌گویی مادر و کودک و نخستین نشست آموزشی فلسفه برای کودکان روز پنجشنبه در کتابخانه روستایی علی‌اکبر محبوبی روستای گرده کوه مهریز برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این کارگاه مسئول کتابخانه عمومی محبوبی گرده کوه گفت: آموزش شیوه‌های قصه‌گویی به مادران عضو کتابخانه و برگزاری نشست فلسفه برای کودکان باهدف ارتقای تفکر و اندیشه آنها انجام شد.
علیرضا محسنی با اشاره به اینکه قصه‌گویی سبب ایجاد رابطه صمیمی بین والدین و فرزند می‌شود و در ایجاد پیوند بین کودک و کتاب‌خوانی نقش مؤثری ایفا می‌کند بر انجام این برنامه تأکید کرد.
وی ادامه داد: این کارگاه در چهار جلسه در موضوع‌هایی شامل معرفی شیوه‌های قصه‌گویی برای کودکان، کتاب‌درمانی با کودکان، برقراری ارتباط مؤثر مادر با کودک از طریق کتاب و پرورش خلاقیت و اعتمادبه‌نفس کودکان از طریق کتاب آموزش داده خواهد شد.
همچنین کتابدار و قصه گوی مهریزی در این کارگاه با اشاره به فواید و اهمیت قصه‌خوانی برای کودکان پرداخت و گفت: نخستین هدف از قصه‌خوانی یا قصه‌گویی برای کودک، ایجاد سرگرمی و حس فرح‌بخشی در اوست.
حمیده حایری افزود: ما برای کودک کتاب می‌خوانیم تا در دنیای قصه، لحظات شاد و لذت‌ بخشی را تجربه کند، اما با این عمل اهداف دیگری از قبیل آموزش مهارت‌های زندگی، پرورش قوه تخیل و آموزش مهارت‌های فردی و اجتماعی نیز محقق می‌شود.
وی در ادامه به اجرای قصه‌گویی در راستای آشنایی مادران با شیوه‌های قصه‌گویی و انتخاب قصه پرداخت.
کتابخانه علی‌اکبر محبوبی گرده کوه در بخش مرکزی مهریز 350 عضو و حدود 2 هزار و 500 عنوان کتاب دارد.
روستای گرده کوه در 30 کیلومتری شهر مهریز قرار دارد.
شهرستان مهریز با 55 هزار نفر جمعیت 12 کتابخانه عمومی دارد.
7536/ 2047

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال