نشست کتاب‌خوان مدرسه در اردکان برگزار شد

یزد - ایرنا - نشست کتاب‌خوان مدرسه با حضور فرماندار و تعدادی از مسئولان اردکان روز پنجشنبه در مدرسه فرزانگان شهدای مرکز این شهرستان برگزار شد .

به گزارش ایرنا هادی مقیمی در این نشست با تاکید به اهمیت موضوع کتاب و کتاب‌خوانی و گفت: هر دانش‌آموز بر اساس توانایی خود باید به مطالعه کتاب‌های غیردرسی بپردازد .
وی اضافه کرد: تجربه نشان می‌دهد که هر خانواده و دانش‌آموزی که از مطالعه کتاب غافل شد با ناهنجاری و آسیب‌های اجتماعی بیشتری روبروست.
فرماندار اردکان بابیان اینکه اگر قرار باشد هر دانش‌آموز فقط کتاب‌های درسی بخواند شاید یک مهندس یا دکتر موفقی شود ولی یک شهروند موفق نخواهد شد، تصریح کرد: برای ورود به جامعه نیاز به یک شهروند آگاه ، متخصص و خدمتگزار است .
مقیمی گفت: یک شهروند آگاه باید از مسائل روز ، تاریخ کشور خود و جهان اطلاع داشته باشد .
وی بابیان اینکه شهروند باید تحلیلگر باشد تا بتواند خوب تصمیم بگیرد اظهار داشت : همه این‌ها درگرو مطالعه است ، یک دانش‌آموز کتاب‌خوان می‌تواند در آینده جامعه خود را از هر لحاظ توسعه دهد .
فرماندار اردکان و پنج نفر از دانش‌آموزان در این نشست به ارائه کتاب‌های موردعلاقه خود پرداختند.
معارفه عبداللهی،‌ نرگس عندلیب،‌ ریحانه شاکر، زهرا هاتفی و زهرا شاکر کتاب‌های ابلیس شیطان آخرالزمان، کافه پیانو، قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، سایمون و فرنگیس را برای دانش‌آموزان معرفی کردند.
همچنین نرگس عندلیب برنامه شاهنامه‌خوانی را اجرا و زهرا پایدار دانش‌آموز نویسنده،‌ داستانی کوتاه از نوشته‌های خود را برای حاضرین قرائت کرد.
در پایان این مراسم از دانش‌آموزان معرفی کننده کتاب و دانش‌آموزان برتر مدرسه توسط مسئولان حاضر در نشست تجلیل به عمل آمد.
نشست کتاب‌خوان مدرسه طرحی است که به پیشنهاد نهاد کتابخانه‌های عمومی و با همکاری فرمانداری و آموزش‌وپرورش اردکان به‌منظور معرفی کتاب‌های خوانده‌شده توسط دانش‌آموزان در مدارس اجرا می‌شود.
تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی ردکان حدود پنج هزار نفر است و هم‌اکنون 13 باب کتابخانه عمومی در این شهرستان فعال است و 140 هزار نسخه کتاب در مخزن کتابخانه‌های عمومی موجود و نگهداری می‌شود.
مرکز شهرستان 98 هزارنفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
7544/ 2047

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال