رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی:

هنر موسیقی در اردکان نیاز به حمایت دارد

یزد - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان بابیان اینکه از موسیقی که بهترین راهکار برای بیان احساس و برگرفته از فرهنگ دیرینه مردم است، باید حمایت کرد و گفت: بایستی شرایط را برای رشد این هنر در شهرستان فراهم کنیم .

به گزارش ایرنا سید حسین میرحسینی روز جمعه در نشست هم‌اندیشی اعضای موسیقی اردکان افزود: موسیقی، هنر اخلاق و انسانیت است .
وی اضافه کرد: موسیقی خودبه‌خود در شرایط محدودی به سر می‌برد و اگر آن را محدود کنیم به محدودیت‌ها دامن زده‌ایم .
رئیس اداره فرهنگ ارشاد اسلامی اردکان بابیان اینکه با کمک هنرمندان این عرصه را باید زنده نگهداریم ، تصریح کرد: نشست‌های هم‌اندیشی را افزایش و شرایط را برای فرهنگ و هنر تغییر دهیم .
میرحسینی با اشاره به اینکه اردکان با 2 آموزشگاه موسیقی ظرفیت های بسیار بالایی دارد، اظهار داشت: با ثبت گروه موسیقی در شهرستان و تشکیل گروه بزرگ ارکستر، هنرمندان به جایگاه واقعی خود خواهند رسید.
وی تصریح کرد: موسیقی زمانی در بین جوانان مطرح و پررنگ خواهد ‌شد که تفرقه‌ها و خودخواهی‌ها را کنار گذاشت و به دنبال اتفاق های خوب باشیم .
این مسئول گفت: در اردکان آموزشگاه‌های دارای مجوز حق ‌دارند موسیقی را آموزش دهند ، هیچ ارگان و شخصی حق چنین فعالیتی را ندارد و با متخلفان برخورد خواهد شد .
در این نشست هنرمندان موسیقی به بیان مشکلات و کمبودهادر این عرصه پرداختند و یکی از
در خواست‌های آن‌ها تشکیل انجمن موسیقی برای رفع لرخی کاستی‌ها بود.
مرکز شهرستان 98 هزارنفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
7544/ 2047/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال