ائمه جمعه شهرهای استان یزد:

تحریم های جدید آمریکا محکوم به شکست است

یزد - ایرنا - امام جمعه موقت مهریز گفت: تحریم های جدید آمریکا و جنگ اقتصادی آنها همانند گذشته محکوم به شکست است و انقلاب اسلامی با صلابت به راه خود ادامه می دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام اصغر زارع در خطبه های نمازجمعه این هفته مهریز افزود: تحریم و تهدید جزو ذات استکبار و آمریکاست و تمام شدنی نیست.
وی ادامه داد: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی با همدستی هم برای سرنگونی نظام ما از تمام ابزارها استفاده کرده اند ولی تابحال در رسیدن به اهداف خود موفق نشدند.
امام جمعه موقت مهریز بیان داشت: توطئه های دشمنان علیه انقلاب ادامه دارد و باید با هوشیاری برای شکست برنامه های آنها مردم در کنار مسئولان به وظایف انقلابی خود عمل کنند.
زارع گفت: عزت در ایستادگی و مقامت است و کوتاهی و کرنش در برابر دشمنان، جز ذلت چیزی عاید مردم و کشور نمی کند و باید روحیه انقلابی روز به روز ترویج شود.
7541/
امام جمعه ابرکوه با اشاره به دور جدید تحریم ها گفت: آمریکا بغض و کینه انباشته خود علیه ملت ما را زیادتر کرده اما خدای متعال پوزه آنها را به خاک میمالد و با مخالفت کشورهای بزرگ جهانی تصمیم آنها به شکست و عقب نشینی منجر شد.
حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: با پیروزی دمکراتها در انتخابات مجلس آمریکا شکاف در پایگاه حاکمیت شیطان افزایش یافته و به لطف خدا امریکا در لبه پرتگاه قرار گرفته است.
وی باتبریک حلول ماه ربیع الاول ادامه داد: امروز لیلت المبیت است که حضرت علی (ع) ایثار گرانه و شجاعانه در بستر به جای رسول خدا خوابید و جان فدای پیغمبر شد تا دشمن که قصد داشت شبانه به خانه رسول خدا حمله کند و او را به شهادت برساند ناکام شود.
7540/
امام جمعه بهاباد به اهمیت وقف در دین اسلام اشاره کرد و گفت: وقف، سرمایه اجتماعی بزرگی برای باقی ماندن نام نیک از انسان مؤمن است.
به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی درخطبه های نمازجمعه این هفته به هفته وقف و اهمیت آن در اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: وقف یکی از بارزترین مصادیق احسان و نیکوکاری است که در سازماندهی زندگی فردی و اجتماعی نقش بسزایی دارد.
وی بابیان اینکه امام زادگان و بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند گفت : وجود این بزرگواران در زمان حیات و ممات زمینه‌ساز گسترش و ترویج فرهنگ شیعی ‌است لذا کسانی که در راه احیای این بقاع متبرکه فعالیت و تلاش می‌کنند از اجر و پاداش معنوی برخوردار ‌و در ترویج دین سهیم می‌شوند.
خطیب جمعه بهاباد به 40 سالگی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت : به فرموده مقام معظم رهبری هرکس از انقلاب چیزی نمی داند باید تاریخ 150 ساله انقلاب اسلامی را مطالعه کند.
9877/
امام جمعه میبد با اشاره به در پیش بودن هفته وحدت گفت :هفته وحدت یک پیام بزرگ تمدنی برای امت اسلام در راستای حفظ وحدت و انسجام میان خودشان دارد.
به گزارش ایرنا ، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه میبد ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی و کسب روزی حلال در اولین روز از ماه ربیع الاول خاطرنشان کرد : امروز ما و جهان اسلام به وحدت میان مذاهب اسلامی نیاز داریم و از هر گونه اقدامی که وحدت و همگرایی میان مذاهب اسلامی را خدشه دار می کند ، باید پرهیز نمود.
امام جمعه میبد بزرگداشت هفته بسیج را نیز یاد آور شد و اظهار نمود : در شرایط حاد و سختی که در آن قرار داریم و دشمنان می خواهند به ما ضربه بزنند ، ما نیاز به روحیه بسیچ و مقاومت در میان خود داریم.
وی با اشاره به مراسم های عزاداری که در ماه های محرم و صفر پشت سر گذاشته شده و تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم ها ، گفت : عزاداری سالم ، درست و گره گشا ، دارای ارزش دینی به خاطر بودن در راستای خدمت به مردم و فرهنگ سازی دینی ، مبرا از خرافات و عمق پیدا کرده ، قابل تقدیر است.
6197
امام جمعه موقت ندوشن با اشاره به روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه گفت: ابرقدرت ها علم را در خدمت ساخت سلاح های مدرن کشتار جمعی و تهدید مردم به کار می گیرند.
حجت الاسلام سید علی طباطبایی در خطبه های نماز جمعه این هفته ندوشن افزود: علمی خوب است که در خدمت مردم و به نفع مردم باشد و در اسلام نیز به ان سفارس شده است.
وی با بیان اینکه کسب علمی که به ضرر مردم باشد اسلام ان را منع کرده است افزود: امروز در جهان علم در خدمت ساخت سلاح فوق مدرن است که سلامت جامعه را نشانه رفته است.
وی گفت:در حمله امریکا به ناکازاکی و هیروشیمای ژاپن دیدیم که چه تعداد افراد بی گناه کشته شدند و اثرات مخرب ان هنوز باقی است.
حجت الاسلام طباطبایی گفت: همه کشور و دولت ها این شعار را که علم باید در خدمت صلح، توسعه و پیشرفت باشد مورد توجه قرار دهند .
امام جمعه ندوشن در بخش دیگری از خطبه های نماز روز کتاب و کتابخوانی را یاداور شد و بر ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه تاکید کرد.
وی گفت: نویسندگان و کتاب های خوبی داریم و ما باید با بالا بردن سرانه مطالعه، دانش و علم خود را افزایش دهیم.
وی تصریح کرد: امروز می بینیم شبکه های ماهواره ای بر علیه اسلام و تشییع تبلیع می کنند و ما باید با مطالعه دانش خود را در مقابل این هجمه ها و توطئه ها بیمه کنیم.
امام جمعه موقت ندوشن همچنین روز بزرگداشت علامه طباطبایی را گرامی داشت
6197

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال