رئیس پارک علم و فناوری:

292 هزار دلار محصول از پارک علم و فناوری یزد صادر شد

یزد - ایرنا - رئیس پارک علم و فناوری یزد گفت: این مجموعه در یک سال گذشته 292 هزار دلار انواع محصول فناوری به خارج از کشور صادر کرده است.
به گ

به گزارش ایرنا، داریوش پور سراجیان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: ایجاد دفاتر تبادل فناوری در گرجستان و عمان نقش مؤثری در صادرات محصولات فناوری داشته است.
وی بابیان اینکه گسترش دفاتر تبادل فناوری در انتقال دانش و فناوری به کشور نیز مؤثر است، خاطرنشان کرد: به دنبال راه‌اندازی و گسترش این دفاتر در آمریکای شمالی، اروپا و آسیای جنوب‌ شرقی هستیم.
رئیس پارک علم و فناوری یزد با تبریک 13 آبان به عنوان روز ملی استکبارستیزی اظهار داشت: در صورت شکل گرفتن اقتصاد کشور بر پایه علم و فناوری، دشمنان نخواهند توانست به اقتصاد ایران ضربه بزنند.
پور سراجیان بابیان اینکه نگاه پارک علم و فناوری به اشتغال، فراهم کردن زمینه برای سرمایه‌گذاری‌های مولد و تقویت آن است، تصریح کرد: در این راستا باید طرح‌های توسعه‌ای و زیرساختی به‌خوبی اجرا شود.
وی از رفع موانع و مشکلات موجود برای اجرای طرح جامع پارک علم و فناوری یزد به مساحت 70 هکتار در مجاورت جاده کنارگذر یزد - کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد: واگذاری زمین به شرکت‌ها در این مجموعه از تابستان امسال به جد در دستور کار قرارگرفته است.
رئیس پارک علم و فناوری یزد از اجرای طرح مجتمع فرهنگی، رفاهی و ورزشی این مجموعه در سه‌ طبقه خبر داد و افزود: اکنون 260 شرکت در پارک علم و فناوری مستقر هستند که به‌عنوان حلقه واسط، نقش مهمی در تعامل و ارتباط این مجموعه و صنعت دارند.
پور سراجیان، حمایت از ایجاد، رشد و توسعه ۸۵۱ هسته و موسسه فناوری، ایجاد اشتغال پایدار حداقل یک هزار و ۵۰۰ نفر از نخبگان و فارغ‌التحصیلان کارآفرین استان، ایجاد نخستین صندوق پژوهش و فناوری کشور در سال 1383 باهدف ارائه انواع خدمات و تسهیلات را از مهم‌ترین دستاوردها عنوان کرد.
وی با ابراز خرسندی از تعامل مطلوب دانشگاه یزد و پارک علم و فناوری خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی پردیس فناوری در دانشگاه از ایده‌ها و طرح‌های فناوری دانشجویان حمایت می‌شود.
همچنین خبرنگاران از بخش‌های مختلف و طرح‌های در حال احداث این مجموعه در کارخانه اقبال یزد بازدید کردند.
7532/ 2047/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال