دبیرکل فدراسیون:

40 هزار نفر در رشته اسکواش کشور فعالیت دارند

یزد - ایرنا- دبیرکل فدراسیون اسکواش گفت: هم اکنون 40 هزار نفر در سطح کشور در این رشته فعالیت دارند که از این تعداد 15 هزار نفر به صوت رسمی در سامانه فدراسیون ثبت نام کرده اند و بقیه به صورت تفریحی اسکواش بازی می کنند.

امیر عزیزی‌ پور، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در شهر یزد افزود: ورزشکاران زیر پوشش سالانه در برنامه های مختلف فدراسیون که با همکاری هیات های استانی انجام می شود مشارکت دارند.
وی مهمترین فعالیت های فدراسیون را آموزش و استعدادیابی با همکاری دستگاه های مختلف، همراهی و پیگیری هیات ها در سراسر کشور ذکر کرد.
این مسوول به اهمیت انجام فعالیت های فرهنگی و ارزشی در کنار برنامه های فنی و علمی توسط فدراسیون در سطح کلان و به مناسبت های مختلف اشاره کرد که امسال نیز ادامه دارد.
عزیزی پور از اهمیت حضور تیم های ایران در مسابقه های منطقه ای ، آسیایی و بین اللملی با برگزاری اردوهای مختلف و دوره های دانش افزایی و ارتقا برای جامعه هدف خبر داد.
همچنین رئیس سازمان لیگ اسکواش کشور به اهمیت برگزاری مسابقه لیگ با حضور تیم های باشگاهی در 2 بخش آقایان و بانوان با رعایت استانداردها و همکاری هیات ها خبر داد.
مجید جلیلی قاضی ‌زاده با بیان اینکه 30 تیم در لیگ های اسکواش کشور در لیگ های برتر و دسته اول حضور دارند به اهمیت ورزش باشگاهی تیم ها و نظارت و انجام برنامه های فنی تاکید کرد.
دبیرکل و رئیس سازمان لیگ اسکواش کشور در چارچوب برگزاری مسابقه های لیگ کشور به یزد سفر کردند.
مرحله نهایی مسابقات اسکواش قهرمانی لیگ برتر و دسته اول باشگاه های کشور، عصر چهارشنبه 20 تیرماه 1397 در 2 بخش آقایان و بانوان با حضور 250 ورزشکار از 30 تیم در خانه اسکواش یزد آغاز شد.
از استان یزد 2 تیم مردان و یک تیم بانوان در لیگ برتر اسکواش کشور حضور دارند و هم اکنون 100 نفر در این رشته فعالیت دارند.
استان یزد با یک میلیون و 138هزار نفرجمعیت ، 47 هیات ورزشی و 65 هزار ورزشکار زیر پوشش بیمه دارد.
7536/ 2047/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال