استاندار یزد بر اجرای مصوبه شورای شهرهای استان تاکید کرد

یزد - ایرنا - استاندار یزد گفت: مصوبه های شورای اسلامی شهرهای استان پس از نهایی و قطعی شدن باید توسط دستگاه ها متولی اجرا شود تا مشکلات شهری رفع یا به حداقل برسد.

محمود زمانی قمی روز سه شنبه در جمع اعضای شورای شهر و تعدادی از مدیران مربوط به امور شهری استان افزود: دستگاه ها و نهادها باید اعضای این نهاد مردمی را در اجرای مصوبه ها کمک کنند تا چالش هایی که وجود دارد رفع شود.
وی با بیان اینکه این نهاد، شورای شهرداری یزد نیست بلکه به عنوان شورای شهر تاریحی مرکز استان است، اظهار کرد: مردم اعضای شورای شهر را انتخاب و به آنها رای دادند تا نمایندگان آن ها مسائل موجود را پیگیری کنند.
استاندار یزد با اظهار اینکه زمانی کشور قانونمند و توسعه گراست که شهرهای آن زیبا باشد یادآور شد: گردشگران به زیبایی ، معماری و مبلمان شهرها بسیار توجه دارند که در یادداشت ها و نوشته ها آنها کاملا مشهود است.
زمانی قمی با بیان اینکه اقدامات انجام توسط شورای شهر یزد قابل قدردانی است افزود: با انجام کارهای زیربنایی می توان در شهرها تحول ایجاد کرد.
وی ادامه داد: مردم بیشتر برای انجام امور خود بیشتر به شهرداری ها مراجعه می کنند اگر خدای ناکرده از عملکردها ناامید و ناراضی باشند همه ما دچار آسیب می شویم.
رییس شورای شهر یزد هم از ساخت پنج هتل در نقاط مختلف این شهر خبر داد و گفت: همچنین با کمک بخش خصوصی قطار سریع السیر به تهران هم قرار است برای رفاه حال شهروندان راه اندازی شود.
غلامعلی سفید با بیان اینکه راه اندازی قطار حومه هم در شورا مصوب شد، افزود: مجوز ایجاد خطوط بی .آر. تی( اتوبوس های تندرو) هم اخذ شده است.
وی ایجاد پنج مجموعه ورزشی و فرهنگی را از دیگر اقدامات شورا بیان کرد و گفت: طرح واگذاری پساب شهر به شورا مصوب شده که از آن برای شادابی و نشاط فضای سبز شهر استفاده می شود.
وی همچنین از تدوین برنامه پنج ساله شهر خبر داد و یادآور شد: در این برنامه ، مسیر و طرح های شهر کاملا مشخص شده است.
سفید تصریح کرد: دیدگاه مردم و مسوولان نسبت به بافت تاریخی یزد اصلاح شده و نگاه آنها اکنون محافظت محور است و شورا و شهرداری هم در راستای احیا و مرمت بافت گام های خوبی برداشته است.
استان یزد علاوه بر شورای استان، 10شورای شهرستان ، 21شورای شهر و تعدادی شورای روستایی دارد.
2088/ 2047/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال