اختصاص بیش از هفت میلیارد ریال به طرح های منابع طبیعی شهرستان ابرکوه

یزد - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ابرکوه گفت: هفت میلیارد و140میلیون ریال بودجه در ادامه اجرای طرح های آبخیزداری، مرتع دارای ، جنگلکاری و ترسیب کربن این شهرستان برای سال 1396اختصاص یافت.

مرتضی سعیدی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تاکنون از این مبلغ برای اجرای 15پروژه و طرح های منابع طبیعی اختصاص یافت که 42 درصد آن جذب شده است .
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید مبنی بر برخورد با پدیده تخریب و زمین خواری اظهارکرد: چند روز گذشته 82 هزار و 400 مترمربع از اراضی ملی در منطقه علی آباد اسفندآباد با حکم دادستان ابرکوه در اجرای تبصره یک ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع کشور رفع تصرف شد.
رئیس اداره منابع طبیعی ابرکوه ادامه داد: در چهار سال گذشته 36هکتار و200مترمربع از اراضی ملی در چندین عملیات با حکم دادگاه عمومی و انقلاب با همکاری یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی این شهرستان رفع تصرف شد.
وی افزود: این مرتع ها با هدف حفاظت از اراضی ملی و انفال و در راستای اقدامات پیشگیری و در اجرای تبصره یک ذیل ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع رفع تصرف شده است .
سعیدی با بیان اینکه پیشگیری از تصرف و تخلف به اراضی ملی یکی از اقدامات اولویت دار این اداره است، تاکید کرد: به منظور حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی، با پیگیری واحد حقوقی و یگان حفاظت این اداره و مساعدت و همکاری نیروی انتظامی در صورت مشاهده هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی ابرکوه از کشاورزان شهرستان خواست، قبل از غرس درخت و کشت و هرگونه عملیات زراعی در اراضی آیش و مراتع برای مشاوره و اخذ مجوز های قانونی لازم در این زمینه به اداره منابع طبیعی شهرستان مراجعه کنند.
این مسئول تصریح کرد: سامانه تلفنی 1504،آماده دریافت گزارش های مردمی در خصوص تخریب و تصرف غیرقانونی در اراضی ملی و مرتعی است.
480 هزار هکتار عرصه های منابع طبیعی شهرستان ابرکوه شامل اراضی بیابانی، کویری و مرتعی که با توجه به شرایط اقلیمی 300 هزار هکتار آن اراضی بیابانی و 180 هزار هکتار مرتع است .
مرکز شهرستان 53 هزار نفری ابرکوه در140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 2047/ خبرنگار: کارگر ابرقوئی ** انتشار: عباسقلی اشکورجیری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال