پرداخت 9.5میلیارد ریال وام اشتغالزایی به 114مددجوی بهزیستی ابرکوه

یزد - ایرنا - رئیس اداره بهزیستی شهرستان ابرکوه گفت: در 9 ماهه سال 1396، 9.5میلیارد ریال وام قرضه الحسنه برای ایجاد اشتغال 114معلول و مددجوی تحت پوشش این نهاد به متقاضیان پرداخت شد.

زهره اکرمی روزیکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، یادآورشد : در این راستا برای مشاغل خانگی تا سقف 50 میلیون ریال و برای طرح‌های کسب و کار خرد و خوداشتغالی تا سقف ٢00 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می‌شود.
وی اظهار کرد: هم اکنون81 فقره پرونده برای اشتغال افراد تشکیل شد و 98 فقره پرونده نیز برای بهبود یافتگان از اعتیاد در نوبت اعطای وام اشتغال قرار دارد.
اکرمی با بیان اینکه هدف سازمان بهزیستی کشور، ایجاد اشتغال و خودکفایی افراد زیر پوشش است، ادامه داد: پارسال برای 76 تن از بهبود یافتگان اعتیاد زمینه اشتغال فراهم شد.
رییس بهزیستی ابرکوه در ادامه با اشاره به کمک ها و جذب مشارکت های مردمی یادآور شد: در 9ماهه امسال یک میلیارد و460 میلیون ریال از محل کمک های نقدی، غیرنقدی و خدماتی مردم و خیران جذب شد .
این مسئول با بیان اینکه 250 نفر از معلولان که توانایی انجام کار دارند، بیکار هستند ،اظهار کرد: 10 درصد افراد جامعه با معلولیت‌های ذهنی، جسمی ، حرکتی، شنوایی و بینایی روبه رو هستند.
وی ادامه داد: 980 معلول تحت پوشش این اداره قرار دارند که دارای معلولیت جسمی، حرکتی ، بینایی، شنوایی، ذهنی و روحی روانی هستند که از این تعداد 70 درصد آنها متاهل هستند.
وی همچنین به خدمات این نهاد اشاره کرد و گفت: هم اکنون 12 مرکز روزانه و 41 مهد کودک و 66 موسسه غیردولتی با مجوز بهزیستی در این شهرستان فعالیت دارد.
اکرمی از پرداخت چهار میلیارد و 551 میلیون ریال کمک هزینه نگهداری، تحصیلی و دانشجویی ، حق پرستاری، ویزیت در منزل و تحویل وسایل کمک توانبخشی از جمله خدمات ارایه شده به معلولان ذکر کرد.
هم اکنون 980 معلول شامل 300خانوار مددجو زیر پوشش اداره بهزیستی ابرکوه هستند.
مرکز شهرستان 53 هزار نفری ابرکوه در 140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 2047/ خبرنگار: کارگر ابرقوئی ** انتشار: عباسقلی اشکورجیری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال