فرماندار اردکان:محور برنامه‌ های دهه فجر،وحدت‌آفرینی و تقویت همدلی باشد

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان گفت: محور برنامه‌های دهه مبارک فجر، وحدت‌آفرینی و تقویت همدلی در آحاد جامعه باشد.

به گزارش ایرنا هادی مقیمی عصر شنبه در نشست هماهنگی برنامه‌های سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران بر لزوم وحدت‌آفرینی در جامعه برای برون‌رفت از مشکلات و ایجاد همدلی در بین مردم تأکید کرد.
وی انقلاب اسلامی را حاصل فداکاری مردم از سال 42 و اهدای خون جوانان این مرز و بوم و شکنجه‌ها و تبعیدهای افراد تأثیرگذار در انقلاب به رهبری امام خمینی(‌ره) دانست.
فرماندار اردکان تصریح کرد: وظیفه امروز ماست که انقلاب اسلامی و مناسبت‌های ملی و مذهبی مرتبط با آن را گرامی بداریم.
وی با بیان این‌که چند دهه از وقوع انقلاب اسلامی سپری شده، تبیین و تشریح دستاوردها و خدمات نظام و انقلاب به نسل‌های جدید را ضروری دانست و افزود: در دولت‌های مختلف خدمات شایانی به کشور ارائه شده است و نمود این تلاش‌ها را در توسعه شهرها و روستاها به وضوح می‌توان ملاحظه کرد.
فرماندار اردکان وحدت کلمه را رمز موفقیت در همه عرصه‌ها دانست و با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: امروز بیش از هر زمانی به وحدت و همدلی در جامعه نیازمندیم و لازم است راهپیمایی 22 بهمن و برنامه‌های دهه فجر تجلی وحدت در بین آحاد جامعه باشد.
مقیمی لزوم تقویت مشارکت مردمی در برنامه‌ها را یادآور شد و گفت: این پیروزی بزرگ در سایه مشارکت مردم از همه سلایق و گروه‌ها به‌وجود آمده و باید از ظرفیت همه گروه‌های اجتماعی و سیاسی، اقلیت‌های مذهبی و... در اجرای برنامه‌ها استفاده شود.
قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان نیز در این نشست حرکت اخیر مردم در راستای محکومیت ناآرامی‌های اخیر کشور را ستود و گفت: بصیرت مردم و رهبری پیامبرگونه مقام معظم رهبری بار دیگر نقشه دشمنان را نقش بر آب کرد.
سعید زارع گفت: دشمن برای مناسبت‌هایی مانند 22 بهمن نیز برنامه‌ریزی کرده است و ما وظیفه داریم وحدت و انسجام ملی را بیش از پیش به نمایش بگذاریم.
مسئول ستاد دهه فجر استان با اشاره به برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر افزود: در فرهنگ عامه، عدد 40 به‌عنوان نماد تکامل و تعالی شناخته می‌شود و در برنامه‌های سال آتی باید برنامه‌ها با خلاقیت و نوآوری بیش‌تری به اجرا گذاشته شود.
وی گفت: مشارکت آگاهانه و خودخواسته مردم در راهپیمایی و برنامه‌های بزرگداشت پیروزی انقلاب، ماهیت کاملاً مردمی این انقلاب را نشان می‌دهد و در هیچ‌کجای دنیا نظیر چنین اتفاقی وجود ندارد.
زارع با اشاره به برخی تحرکات، تأکید کرد: باید دقت شود عمل و رفتار ما موجب موج‌سواری دشمنان نشود و همه در جهت تقویت وحدت و انسجام ملی قدم بردارند.
اردکان 98 هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن در 60 کیلومتری شمال شهر یزد واقع است.
7544/ 6197 خبرنگار: مژگان دشتی** انتشار: فلاح

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال