امام جمعه موقت ندوشن: هدف آمریکا متوقف کردن حرکت مردمی در اربعین بود

یزد - ایرنا - امام جمعه موقت ندوشن از توابع شهرستان میبد با اشاره به حرکت عظیم جهان اسلام در اربعین حسینی در کربلای معلی و اشتیاق مسلمانان برای شرکت در این مراسم گفت: هدف آمریکا این بود که با به راه انداختن اسلام هراسی این حرکت عظیم مردمی را متوقف و منحرف کند.

حجت الاسلام سید علی طباطبایی در خطبه های نماز جمعه این هفته ندوشن افزود: متاسفانه در داخل کشور هم برخی با هم صدایی با دشمنان، آنان را همراهی می کنند.
وی با تسلیت اربعین شهادت امام حسین (ع)، حادثه کربلا و عاشورا را ماندگار در تاریخ اسلام توصیف کرد و یادآور شد: اگر اهل بیت و خاندان امام حسین (ع) به اسارت نمی رفتند و حضرت زینب (س) فتنه های یزیدیان را برملا نمی کرد قیام و نهضت امام حسین (ع) و حادثه کربلا ماندگار نمی شد و خون سید الشهدا پایمال می شد.
وی شرکت پرشور و گسترده مردم و مسلمانان از سراسر جهان در مراسم پیاده روی اربعین حسینی را نشانه محبت و عشق، علاقه و اردات وافر آنان به آن حضرت و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دانست.
امام جمعه موقت ندوشن در بخش دیگری از خطبه های نماز، هفته کتاب و کتابخوانی را گرامی داشت و با بیان اینکه میزان مطالعه در جامعه کم است؛ بر گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه تاکید کرد.
حجت الاسلام طباطبایی همچنین هفته وقف را گرامی داشت و بر احیای سنت حسنه وقف، انجام کارهای خیر و عام المنفعه و حفظ موقوفات تاکید کرد.
2047* دریافت و انتشار- عباسقلی اشکورجیری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال